Спікер переконаний, що цієї весни Рада ухвалить закон про нацбезпеку

Спікер переконаний, що цієї весни Рада ухвалить закон про нацбезпеку

618
Ukrinform
Голова Верховної Ради Андрій Парубій переконаний, що парламент цієї весни зможе остаточно ухвалити президентський законопроект №8068 "Про національну безпеку України".

Про це він заявив під час інтерв'ю для телеканалу "Рада", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Закон прийнято у першому читанні, і тепер відкритий шлях до другого читання, де ми зможемо ряд інших рекомендацій, які ми отримали, імплементували і включити в закон через правки. Очевидно, це буде непроста робота - вона займе кілька тижнів. Але велика увага сконцентрована до цього закону і всередині країни, і за кордоном. Більше того, в парламенті була створена ціла депутатська група, яка взяла собі за обов'язок максимально опрацьовувати цей законопроект, проводячи консультації з нашими західними партнерами. І я переконаний, що ми цієї весни зможемо вийти на кінцеве голосування і на кінцеве прийняття закону. І цим зробимо дуже важливий крок для реформування сектору безпеки і дуже рішучий крок на шляху України до НАТО", - зазначив Парубій.

Водночас спікер нагадав, що Україна взяла на себе зобов'язання до 2020 року привести сектор безпеки до стандартів Північноатлантичного Альянсу.

Також він підкреслив, що ухвалення закону про нацбезпеку стане свідченням готовності України до вступу в НАТО.

Читайте також: Порошенко подякував парламенту за підтримку закону про нацбезпеку

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Петро Порошенко 28 лютого вніс до парламенту законопроект №8068 "Про національну безпеку України".

4 квітня Комітет ВР з питань національної безпеки і оборони схвалив постанову "Про прийняття за основу проекту закону "Про національну безпеку України". У першому читанні Рада ухвалила його 5 квітня.

Законопроект визначає засади держполітики у сфері національної безпеки та оборони, цивільного контролю за військовою сферою, а також стратегій захисту держави, зокрема, кібербезпеки.

Законопроект пропонує встановити, що міністр оборони і його заступники призначаються із числа цивільних осіб, також передбачено розмежування посад начальника Генштабу та Головнокомандувача Збройних сил України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>