Неспроможним обʼєднатися у тергромади доведеться допомогти ззовні - Президент

Неспроможним обʼєднатися у тергромади доведеться допомогти ззовні - Президент

Укрінформ
Процес формування спроможних громад шляхом їх добровільного об'єднання проходить доволі успішно, проте якщо певні громади об'єднатися не зможуть, їм буде надано допомогу.

Про це заявив Президент Петро Порошенко на розширеній урядовій нараді з питань децентралізації та регіонального розвитку, що проходить у Вінниці, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми продовжуємо процес формування спроможних громад шляхом їх добровільного об'єднання. Вже створено 665 самодостатніх об'єднаних громад. Впевнений у тому, що це міцна основа самоварядування, в першу чергу на селі. І ми маємо визнати - я хотів би вперше поставити це питання, - що рано чи пізно тим, хто не зможе об'єднатися знизу, доведеться допомогти об'єднатися ззовні, бо не можуть на сьогодні люди залишатися заручниками безініціативності місцевих керівників", - сказав Порошенко.

Він додав, що адміністративно-територіальний устрій України має бути одноматнітним.

"Карта України не має бути схожа на клаптикову ковдру з купою латок, а тим більше дірок", - підкреслив Президент.

Читайте також: У порядку денному Закарпатської облради знову немає плану створення ОТГ - експерт

У цьому контексті він нагадав, що Верховна Рада щойно ухвалила зміни до закону "Про добровільне об'єднання територіаьних громад", де йдеться також про добровільне приєднання громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення.

За словами глави держави, цей закон дасть змогу усунути перешкоди для розростання великих міст і розбудови їх інфраструктури, що сьогодні є актуальним для кожного обласного центру, а також створює умови для утворення нових агломерацій, у яких міста-центри будуть мати можливість допомогти невеличким містам у вирішенні їхніх проблем.

"Я очікую проголосований закон з Ради для детального вивчення. Сподіваюся, що він виявиться достатньо якісним для того, щоб я його підписав. Я не проти, щоб і саме функціонування міських агломерацій регламентувати сучасним законом з урахуванням кращих світових практик", - зазначив Президент.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-