Опоблок оскаржує в КСУ закон про реінтеграцію Донбасу – депутат

Опоблок оскаржує в КСУ закон про реінтеграцію Донбасу – депутат

Укрінформ
Група народних депутатів направила в Конституційний суд подання щодо визнання неконституційним закону про реінтеграцію Донбасу.

Про це під час засідання Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони поінформував секретар комітету, народний депутат від БПП Іван Вінник, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Сьогодні комітету стало відомо, що в Конституційний суд надійшло конституційне подання на визнання неконституційними закону про деокупацію Донбасу. Вгадайте авторів - Німченко (депутат від Опоблоку Василь Німченко) і компанія та "Український вибір", - сказав Вінник.

Тому він закликав депутатів максимально дотримуватися Регламенту при підготовці законопроекту про нацбезпеку.

Читайте також: Україна має вже зараз готуватися до повернення Донбасу - Марчук

Як повідомляв Укрінформ, 18 січня 2018 року Верховна Рада ухвалила Закон "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях", яким Росія визнається країною-агресором, що здійснює тимчасову окупацію частини території України.

У документі визначається дата початку окупації частини України, зокрема Криму та Севастополя, - 20 лютого 2014 року.

Законом про реінтеграцію Донбасу визначаються особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

Передбачено, що межі та перелік районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях визначаються Президентом за поданням Міністерства оборони, підготовленим на основі пропозицій Генерального штабу Збройних сил.

Згідно з законом, відповідальність за матеріальну чи моральну шкоду, завдану Україні внаслідок агресії Російської Федерації, покладається на Росію відповідно до загальновизнаних принципів і норм міжнародного права.

Окрім того, депутати встановили, що особи, які беруть участь у збройній агресії Російської Федерації або залучені до участі в окупаційній адміністрації РФ, несуть кримінальну відповідальність за порушення законодавства України та норм міжнародного гуманітарного права.

Закон набув чинності 24 лютого 2018 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-