Геращенко: РФ висилає дипломатів із міст, де йдуть судилища над українцями

Геращенко: РФ висилає дипломатів із міст, де йдуть судилища над українцями

Укрінформ
Російська Федерація висилає 13 діючих дипломатів України, в основному з посольства в Москві, й 5 - з консульства в Ростові. З міст - де відбуваються більшість судилищ над українськими політв‘язнями...

Про це написала перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

"Росія, за традицією, діє підло і боляче. У відповідь на висилку 13 російських дипломатів, які займалися сумнівною діяльністю в Україні, вони висилають 13 наших діючих дипломатів, в основному з посольства в Москві, й 5 - з нашого консульства в Ростові. Саме там відбуваються більшість судилищ над українськими політв‘язнями...", - йдеться у повідомленні.

За словами Геращенко, вона вже отримала кілька тривожних смс від родичів політв‘язнів, які хвилюються, чи зможе тепер наше консульство повноцінно працювати, виконувати роботу із захисту українців.

"Так, навантаження й тиск на наших консулів, що залишаються працювати в Мордорі, збільшиться, але вони усвідомлюють свою відповідальність і високу місію. Вони й надалі в повному обсязі виконуватимуть свої обов‘язки, добиватимуться доступу в тюрми, будуть на судах... "Для мене наші консули в РФ - це герої, дипломатичні кіборги, без перебільшення!", - зазначає вона. 

Читайте також: Росія вислала 13 українських дипломатів

Перший заступник Голови ВР закликала колег по коаліції негайно прийняти закон про дипломатичну службу.

"Й надалі робитиму все для підтримки дипломатів, для негайного прийняття закону про дипслужбу (закликаю всіх колег по коаліції відмовитися від особистих мотивів і сімейних інтересів при голосуванні й негайно прийняти закон)," – пише Геращенко.

Окрім того, на її думку, для допомоги консулам, у Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій негайно має запрацювати департамент із підтримки родин заручників і політв‘язнів.

"Також я, як уповноважений Президента, планую звернутися до всіх посольств країн ЄС і G7, з проханням, щоб їх представники в РФ відвідували всі суди над українцями і кримськими татарами - у Москві, Ростові, всюди, де триває цей фарс. Це буде жест солідарності з Україною, яка виступила солідарно з Британією і світом. Це буле вагома підтримка наших дипломатів і консулів, головне - наших дипломатів і родин заручників, наших політв‘язнів", - пише Геращенко.

Вона також додає, на відміну від українських консулів, російські консули не переймаються долями «іхтамнетів». "В російського військового Агєєва, про якого ридала ліберальна НГ, російський консул був раз, у деяких із 20 засуджених росіян - жодного разу", - повідомляє депутат.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-