У МЗС сказали, що врятувало Україну від прямого вторгнення РФ

У МЗС сказали, що врятувало Україну від прямого вторгнення РФ

3531
Ukrinform
В Європі ніхто не хоче, аби роль України як транзитера була зведена до нуля, адже там переконані - якщо б не було транзиту через Україну, то Путіна нічого б не зупиняло від прямого вторгнення.

Про це розповіла заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль в ефірі "Радіо НВ".

"В Європі ніхто не хоче щоб роль України як транзитера була зведена до нуля. В Європі всі розуміють ризики, пов'язані з перервою транзиту через територію України або взагалі відсутністю транзиту через Україну. І тут є ризики перш за все з безпекою. Існує думка, яка популярна серед наших партнерів і сусідів, що якщо б не було транзиту через Україну, то Путіна нічого б не зупиняло від прямого вторгнення", - зазначила Зеркаль.

Читайте також: Нафтогаз і Газпром у квітні проведуть ще одні "транзитні" переговори

Вона також розповіла про мотиви Німеччини, яка підтримує будівництво нової газотранспортної системи в обхід України. Заступник глави українського МЗС висловила думку, що німецький канцлер Ангела Меркель розглядає цей проект, незважаючи на заяви, не тільки як економічний.

За її словами, з політичної точки зору "Північний потік-2" може бути важелем впливу на Росію, якщо Німеччина буде основним одержувачем російського газу. Таким чином, ФРН отримає інструмент прямого впливу на РФ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-