Як депутати голосували за арешт Савченко

Як депутати голосували за арешт Савченко

Список
Укрінформ
Під час голосування у ВР за надання згоди на затримання та арешт Надії Савченко найбільш одностайними були депутати з фракцій Радикальної партії, Опоблоку та з групи «Воля народу».

Відповідні дані наведені в електронному протоколі поіменного голосування у Раді.

Так, із 21 депутата, що входять до фракції РП, «за» проголосували двадцятеро і не підтримав жодного з подань ГПУ лише один - Артем Вітко.

У свою чергу Опозиційний блок виявився одностайним у негативному голосуванні. Депутати з цієї фракції жодним голосом не підтримали ані надання згоди ГПУ на притягнення до кримінальної відповідальності, ані на затримання, ані на арешт Савченко. Так, проти кожного з подань Опоблок проголосував сімома голосами, враховуючи те, що із 43-х членів фракції 16 були відсутні у залі засідань, а 20 не голосували. Кнопку «проти» натиснули, зокрема, Михайло Добкін, Нестор Шуфрич і Вадим Рабінович.

Водночас із 19-ти членів «Волі народу» на ранковому засіданні Ради були присутніми 14 депутатів, із яких позитивно проголосували восьмеро. При цьому шестеро нардепів не брали участі в голосуванні взагалі.

У найбільшій парламентській фракції - «Блок Петра Порошенка» - зі 135-ти нардепів 116 проголосували за зняття із Савченко недоторканості, 115 підтримали подання на її затримання та 110 надали згоду на арешт Героя України. Водночас негативно щоразу голосував депутат Вадим Кривохатько, а Аркадій Корнацький не підтримав рішень про затримання та арешт. Не голосували взагалі спершу п'ять народних обранців, а у двох інших випадках - шість та одинадцять нардепів відповідно. Решта депутатів від БПП були відсутніми на засіданні Ради у четвер. Серед них - голова постійної делегації у ПАРЄ Володимир Ар'єв, голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець і перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Сергій Каплін.

«Народний фронт» 72-ма голосами підтримав притягнення Савченко до кримінальної відповідальності. За надання згоди на її затримання та арешт у цій фракції проголосували по 70 депутатів. При цьому не голосувати взагалі у першому випадку вирішив лише Сергій Фаєрмарк, а під час наступних голосувань солідарними із ним виявились виконувач обов'язків голови Комітету з питань регламенту та організації роботи ВР Павло Пинзеник і секретар комітету з питань податкової та митної політики Олег Кришин. Відсутніми на засіданні були семеро депутатів із 80-ти.

Із 55-ти позафракційних депутатів проти усіх трьох подань проголосував власник телеканалу NewsOne Євгеній Мураєв. Троє депутатів взагалі не голосували щодо зняття недоторканості та затримання і шестеро - стосовно арешту, причому Андрій Деркач, Сергій Тарута не змінювали своєї позиції під час кожного з трьох етапів голосування. Разом з тим у питаннях щодо надання згоди на затримання та арешт Савченко народні депутати Віктор Балога, Яків Безбах, Володимир Литвин і Сергій Мельничук утрималися. Відсутніми у парламенті були 20 «позафракційників».

Майже одноголосно всі три подання генпрокурора підтримали депутати з фракції «Об'єднання «Самопоміч». Голоси «Самопомочі» розподілились наступним чином: 24 депутати підтримали зняття недоторканості та по 23 проголосувало за затримання й арешт Савченко. Нейтралітет у питані щодо її затримання тримала Тетяна Острікова, а заступник голови Комітету ВР з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Альона Бабак зовсім не голосувала стосовно арешту. Загалом, із 25-ти народних депутатів від «Самопомочі» на ранковому пленарному засіданні парламенту була відсутня лише секретар комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму Анна Романова.

Група «Партія «Відродження», маючи у своєму складі 24 депутати, тільки шість голосів віддала за притягнення надії Савченко до кримінальної відповідальності та по три - за її затримання та арешт. При цьому десятеро членів групи не голосували, а восьмеро були відсутніми.

У «Батьківщини» голоси за кожне з подань розподілилися як 14, 11 і 10 «за» відповідно. Водночас нардеп Ігор Луценко не голосував ані «проти», ані «за» у випадку подання на арешт Савченко.

Читайте також: Цю ніч Савченко проведе в СБУ - адвокати

Як повідомляв Укрінформ, за надання згоди на притягнення Савченко до кримінальної відповідальності загалом проголосував 291 народний депутат, затримання - 277, арешт - 268 депутатів за мінімально необхідних 226.

Після голосування Савченко залишила свою картку для голосування працівникам апарату Верховної Ради і вийшла з будівлі парламенту.

Відразу після цього слідчий СБУ повідомив Савченко про підозру у підготовці теракту в Києві, вручив пам'ятку підозрюваної особи та запропонував їй пройти до управління СБУ у м. Києві та Київській області для складання протоколу про затримання.

Генпрокуратура проситиме в суді обрати для народного депутата Савченко запобіжний захід у вигляді арешту без альтернативи внесення застави.

Раніше під час розгляду цього питання на засіданні Регламентного комітету генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Савченко вербувала офіцерів 8 полку спецпризначення ЗСУ для вчинення терактів у центрі Києва.

Генпрокурор 15 березня у парламенті заявив про наявність у слідства незаперечних доказів того, що Савченко особисто планувала теракт у ВР. Того ж дня він направив до парламенту подання про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Савченко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-