Савченко таки кинула гранату й підірвала парламент. Гібридно

Савченко таки кинула гранату й підірвала парламент. Гібридно

Блоги
Укрінформ
Спустошення. Коли стільки зусиль – намарне, коли ненависть збирає лайки, аудиторїї й рейтинги

- Як ти? – запитують друзі.

- Погано, – зізнаюся чесно, – Бо це стан спустошення. Коли ти стільки часу, сил, нервів віддавав, аби витягти, забирав цей час від своєї родини і маленьких дітей. Й це спустошення ще довго буде зі мною, й я не знаю, чи є в мене тепер сили й далі віддавати частину себе для перемоги добра, коли настільки востребувана ненависть сьогодні... Коли ненависті аплодують й її очікують, коли ненависть збирає лайки, аудиторїї й рейтинги. 

Я весь час згадую 25 травня. Це був важливий і дуже щасливий день для всіх нас, для мільйонів людей, ми щиро боролися за свободу Надії. Й звичайно, якби все повернути назад, ми б так само віддано боролися за її звільнення. Бо Україна своїх не кидає й не залишає, якими вони не були б! 

Але я також згадую той тиск і пресинг, що здійснювався на президента і всю його команду, на мене з вимогою й навіть звинуваченнями – чи достатньо ми робимо. Ми тоді намагалися звільнити двох українців з російських тюрем, передати РФ ГРУ-шників Єрофєєва й Алєксандрова, але звільнити двох. Але у ВР висів один плакат із одним портретом, на нас тиснули з вимогами щодо однієї бранки, нам кричали, що маємо взагалі віддати ГРУ-шників без суду і вироку, бо вона голодує. Одна фракція кричала, що президент боїться звільнення героїні (ця фракція й подала вимогу нагородити її Зіркою Героя), а Рубан якось на ефірі Шустера кричав мені, що ми маємо негайно, без вироків, віддати Москві російських військових, мовляв, він про це домовився...

А потім було підбурення мам і дружин заручників на голодування під АП, підбурення проти президента, хоч це ж не він тримав у тюрмах їхніх синів і чоловіків... Й спілкування з родинами заручників ставало все важчим, відчувалося, що вони не просто страждають за рідними, а й добре накручені. Комусь так потрібен був соціальний вибух – на ідеально вразливій для суспільства темі, на заручниках. 

А потім були поїздки в РФ і на окуповані території (де б відразу затримали кожного проукраїнського політика) – під благою темою заручників... Правда, нікого, жодного (!) не звільнили! Як і редутники – не витягли жодного! Навпаки, всі ці гнусні ігрища тільки ускладнили й відтермінували звільнення, бо ж навіщо бойовикам віддавати заручників ненависній «хунті», коли краще дати зброю тим, хто також ненавидить законну українську владу, обрану народом. Але ж можна було в бойовиків хоч когось випросити – витягти?..

Я звернула увагу, що про заручників у цих розмовах з відео – жодного слова! Вони не потрібні. Потрібна зброя, щоб вбити тих, хто українських заручників звільняв: українського президента, українських політиків, СБУ. 

Спустошення. Я знаю, що маю зібратися й працювати далі. Робота по звільненню всіх наших не зупиняється й не зупиниться, ми й надалі докладатимемо всіх зусиль, аби витягти всіх. Але робити це буде ще важче. З багатьох причин. Й про це – не сьогодні. 

Р.S. Насправді, вона кинула гранату й підірвала парламент. В гібридній війні, де Росії так важливо показати, що Україна не відбулася як держава, підірвати довіру до всіх інститутів влади, перетворення парламенту на божевільню – це граната. Громадяни, які обрали цю Раду «нових облич», сьогодні зневажають парламент, й дійсно, – депутати всіх фракцій безмірно доклалися до цього. Чого варті редутники, які сьогодні верещали, що їх попросили показати речі... 

Але для мене, попри все, ВР 8 скликання – це парламент, де є Джемілєв, Чубаров, багато інших достойних людей, парламент, що голосував за безвізові й антикорупційні закони, де є ті, хто борються за звільнення заручників й проти РФ як агресора, а не проти України. 

Що робити далі? Зібратися й працювати. На Україну! Я розумію, що планка клоунади й шапіто піднята високо, шоу має бути все зажигатєльнєє, а скучні промови про роботу мало цікаві. Але ми маємо працювати – тільки так можна зупинити гранату уповільненої дії, якою хочуть підірвати Україну.

Ірина Геращенко
FB

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-