Декларації активістів: Freedom House та Amnesty звернулися до Ради

Декларації активістів: Freedom House та Amnesty звернулися до Ради

Укрінформ
Неурядова організація Freedom House та рух Amnesty International в Україні закликають народних депутатів до кінця пленарного тижня проголосувати за законопроект щодо скасування е-декларування для громадських активістів.

Про це заявили на брифінгу у Верховній Ради України у вівторок, 20 березня, директор представництва Freedom House в Україні Метью Шааф та речниця Amnesty International в Україні Марія Гур'єва, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Freedom House поділяє позицію українського громадянського суспільства, яка вказує на вихід із ситуації, що склалася: Рада має ухвалити законопроект N6271 якомога швидше і ліквідувати обов'язок електронного декларування для активістів не пізніше цього робочого тижня. Це допоможе уникнути можливих негативних наслідків від набрання чинності норми декларування для активістів у галузі боротьби з корупцією для прав людини в країні і для репутації країни серед своїх партнерів", - сказав Шааф.

Він зазначив, що роз'яснення НАЗК щодо е-декларування для громадських активістів підтверджує, що влада теоретично може чинити тиск абсолютно на всіх, хто бодай одного разу поцікавився темою боротьби з корупцією в Україні, взяв участь у навчальних заходах чи просто отримав блокнот з логотипом антикорупційної організації.

Читайте також: Герасимов: Раді слід поквапитися зі скасуванням декларацій для активістів

Шаар нагадав, що Президент України Петро Порошенко назвав е-декларування для громадських активістів помилкою, яка має бути виправлена до 1 квітня, і закликав невідкладно це зробити.

Марія Гур'єва у свою чергу акцентувала, що ухвалені закони стосовно е-декларування для активістів розроблені не для того, щоб, як заявляється, збільшити прозорість суспільства, а щоб дати владі "простий і дуже ефективний інструмент закрити будь-яку організацію або змусити замовкнути будь-якого активіста, які чомусь їй не подобаються".

"Для того, щоб цього не допустити, ми активізуємо наші зусилля і закликаємо зараз максимально чинити тиск на українську владу, щоб скасувати ці закони та припинити будь-які дії, спрмовані на обмеження діяльності громадянського суспільства", - наголосила речниця Amnesty International в Україні.

Як повідомляв Укрінформ, посли країн "Великої сімки" 20 березня заявили про невідповідність вимог е-декларування для антикорупційних активістів міжнародним зобов'язанням України та закликали Київ скасувати їх.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-