Клімкін вважає, що

Клімкін вважає, що "нормандський формат" має потенціал

Укрінформ
Міністр закордонних справ Павло Клімкін вважає, що "нормандський формат" має потенціал, але проведення зустрічей має сенс, якщо буде погоджено порядок денний.

Про це він заявив у інтерв'ю BBC News Україна.

"Є декілька аспектів. Я буду найближчими днями говорити з новим німецьким міністром Хайко Маасом дуже детально про це. 23 березня до Києва приїде Жан-Ів Ле Дріан (глава МЗС Франції - ред.) і теж буде дуже детальна розмова. Звичайно, можемо організувати зустріч міністрів закордонних справ, але ми не знаємо, яке буде ставлення Лаврова.... Чи згоден буде Лавров найближчим часом зустрічатися в контексті російських виборів - подивимося. Ми готові, і я маю на увазі не тільки Україну, а й Німеччину та Францію", - сказав Клімкін.

Він додав, що така зустріч має сенс, якщо буде погоджено порядок денний, який для нього "дуже зрозумілий".

"Це безпека, визволення наших заручників і політичних в'язнів, реальний формат миротворчої операції. Ми маємо працювати над міжнародною адміністрацією, міжнародними поліцейськими силами і тільки потім переходити до підготовки виборів", - пояснив Клімкін. 

Він зазначив, що цю логіку українська сторона погодила з США, Німеччиною, Францією, і тільки Росії вона не підходить, оскільки там наполягають на погодженні з окупаційною адміністрацією, хоча Москва несе повну відповідальність за все, що відбувається на території окупованого Донбасу.  

Читайте також: Порошенко анонсував зустріч радників у "нормандському форматі"

Водночас, на думку Клімкіна, "нормандський формат", "безумовно, має потенціал".   

"Ми можемо говорити й про контакти на рівні лідерів, але це можна робити тільки після російських виборів", - вважає міністр.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-