Партії накупили реклами за державні гроші на 56 мільйонів - КВУ

Партії накупили реклами за державні гроші на 56 мільйонів - КВУ

Укрінформ
У жовтні-грудні 2017 року парламентські політичні партії витратили 199 млн грн, з яких 56 млн - на рекламу в ЗМІ, в тому числі 40 млн грн - на рекламу на телебаченні, що є рекордним показником.

Про це повідомляє Комітет виборців України.

"Як і минулоріч, напередодні новорічних свят партії масово розмістили рекламу на центральних телеканалах за державні кошти. У 2016 році на це пішло 35 млн, у 2017 році – 40 млн. Таким чином політичні партії привітали українців зі святами за їх же гроші", – зазначив голова КВУ Олексій Кошель. 

За його словами, такі витрати є рекордним показником. 

Він висловив думку, що з наближенням президентських та парламентських виборів суми витрат на рекламу будуть зростати, "а це є негативною тенденцією, що дає підстави говорити про нецільове використання коштів з боку політичних партій".

Читайте також: Семеро депутатів у лютому жодного разу не прийшли до Ради – КВУ

Згідно з інформацією, найбільше грошей на рекламу спрямували ВО «Батьківщина» та «Народний фронт»: 63% та 33% відповідно. Загалом ці партії витратили на рекламу на ТБ стільки ж коштів, скільки на зарплати (27 млн) та оренду приміщень (15 млн) разом взяті. 

Так, партія «Народний фронт» заплатила за розміщення реклами на телебаченні 18 млн грн. Кошти отримали ТОВ «Медіапартнество», «Глобал медіа груп», «Старлайт Бренд Контент», діяльність яких експерти пов’язують із такими телеканалами як ICTV, СТБ, Новий канал та інші. 

"ВО «Батьківщина» витратила на рекламу по ТБ 10 млн грн. Із них понад два мільйони було заплачено за виступи на телеканалі «Інтер», 96 тис. – за виступ на телеканалі ICTV. Також понад чотири мільйони було перераховано за виступи ТОВ «Старлайт Бренд Контент», три мільйони – ТОВ «Глобал медіа груп»", - йдеться в повідомленні.

У КВУ також додають, що значний відсоток коштів на рекламу спрямували партія «Опозиційний блок», перерахувавши понад п'ять мільйонів гривень із загалом шести ТОВ «Інтер реклама центр», та Радикальна партія Олега Ляшка, яка витратила на рекламу по ТБ два мільйони гривень, з них понад 950 тис. отримало «Інформагентство «112-Україна»», ще 800 тис. – ТОВ "Телеканал «Прямий»". БПП "Солідарність" витратила на рекламу по ТБ 8% від всіх коштів, а об’єднання «Самопоміч» - 1%.

Як зазначається, з витрачених 199 млн грн - 197 млн є кошти державного бюджету України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-