Посольство в Болгарії відреагувало на антиукраїнські заяви Кирила

Посольство в Болгарії відреагувало на антиукраїнські заяви Кирила

18149
Укрінформ
Посольство України в Республіці Болгарія обурене антиукраїнськими висловлюванням Патріарха РПЦ Кирила в ефірі програми „Още от деня“ Болгарського національного телебачення 1 березня.

Про це йдеться в коментарі, розміщеному на офіційному сайті посольства.

«Твердження Патріарха про „громадянську війну“ на Донбасі розглядаємо як антиукраїнську провокацію», - зазначають в диппредставництві.

Посольство нагадує, що Російська Федерація, здійснивши тимчасову окупацію АР Крим та частини Донецької і Луганської областей, брутально порушила норми і принципи міжнародного права, у т.ч. Статут ООН. Це, зокрема, підтверджується у Резолюції Генеральної асамблеї ООН „Територіальна цілісність України“ A/RES/68/262 від 27 березня 2014 р. Крім того, ухвалені у 2016 і 2017 рр. Генеральною Асамблеєю ООН Резолюції „Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)“ справедливо визнають Російську Федерацію державою-окупантом.

Міжнародна  демократична спільнота не має жодних сумнівів, що окупацію частини Донбасу було ініційовано і здійснено виключно РФ, яка активно заохочує та всіляко підтримує незаконні терористичні формування бойовиків – зброєю,  кадровими військовими без розпізнавальних знаків,  воєнною технікою, „гуманітарними конвоями“, які мають негуманітарне призначення і наповнення. Відтак, триваюче кровопролиття на сході України можливо зупинити лише одним шляхом – припиненням агресії РФ та збройної підтримки з боку Кремля терористичних угруповань та окупаційних адміністрацій, йдеться у заяві.

Читайте також: Тристороння контактна група вимагає припинення вогню на Донбасі - заява

Посольство наголошує, що гарантією повернення миру на окуповані Росією території є виконання Москвою Мінських домовленостей та повернення РФ до дотримання міжнародного права.

Також підкреслюється: «Посольство України в РБ висловлює жаль у зв'язку з тим, що Болгарське національне телебачення  було використано керівництвом РПЦ як трибуна для оприлюднення відверто антиукраїнських заяв, синхронізованих з офіційною позицією Кремля».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-