Москаль вважає, що Супрун має вибачитися першою

Москаль вважає, що Супрун має вибачитися першою

2683
Укрінформ
Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, який учора нецензурно висловився на адресу глави МОЗ Уляни Супрун, заявив, що першою вибачатися має в.о. міністра – за поширення неправдивої інформації про контрабандну вакцину.

Про це йдеться на офіційному сайті глави ОДА.

"Перша має попросити вибачення пані Супрун за поширення негативної й недостовірної інформації про Закарпаття", - сказав Москаль.

Також він дав пояснення щодо своїх слів.

"Хочу зробити деякі роз’яснення у зв’язку з резонансом довкола обміну "люб’язностями" між мною і пані Супрун через угорську вакцину від кору. Мої висловлювання відповідають діючому українському законодавству. Так, пункт 1 статті 227 Цивільного кодексу України вказує: "Фізична особа, особисті немайнові права якої порушено внаслідок поширення про неї недостовірної інформації, має право на відповідь, а також на спростування цієї інформації". При цьому кодекс не регламентує, якою саме має бути відповідь – емоційною, нейтральною чи якоюсь іншою. Відповідь формує той, чиї права порушені. Пункт 3 цього ж кодексу вказує: "Негативна інформація, поширена про особу, вважається недостовірною, якщо особа, яка її поширила, не доведе протилежного", - зазначив він.

Москаль ще раз заявив, що вакцина від кору бельгійського виробництва, яка сертифікована в Україні, була передана урядом Угорщини на Закарпаття й розмитнена у відповідності із законодавством. "Тому оприлюднена пані Супрун інформація про "контрабандну вакцину, яку лікарі не хочуть використовувати", є негативною і недостовірною. Вона зачіпає не тільки мене особисто, а й всю Закарпатську область, яка з вини Міністерства охорони здоров'я не отримує вакцину й змушена просити гуманітарну допомогу від сусідніх країн", - додав очільник ОДА.

Читайте також: Прем'єр закликав Москаля вибачитися перед Супрун

"Згідно з пунктом 4 статті 277 Цивільного кодексу України, спростування недостовірної інформації здійснюється особою, яка поширила інформацію. Такого спростування пані Супрун, на превеликий жаль, не зробила. Тому мої висловлювання на сесії обласної ради - це право на відповідь, передбачене пунктом 1 статті 227 Цивільного кодексу України. Я висловив цю відповідь у спосіб, який вважав за потрібний. Якщо пані Супрун вважає, що зачеплено її честь, гідність і ділову репутацію, вона може звернутися до суду, який призначить лінгвістичну експертизу моїм висловлюванням", - зазначив Москаль.

Як повідомлялося, вчора на сесії облради Москаль, прочитавши  поширену через ЗМІ заяву Супрун про те, що отримана з Угорщини вакцина від кору нерозмитнена, тобто контрабандна, різко відреагував на це. Сьогодні Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман закликав його вибачитися.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-