Лише пряме вторгнення армії РФ завадило успішному завершенню АТО – Порошенко

Лише пряме вторгнення армії РФ завадило успішному завершенню АТО – Порошенко

1369
Укрінформ
Президент України Петро Порошенко наголосив, що антитерористична операція відіграла вкрай важливу роль на першому етапі відсічі агресії і лише пряме вторгнення підрозділів російської армії завадило успішному завершенню АТО.

Про це він сказав на засіданні Воєнного кабінету, повідомляє прес-служба глави держави.

"У форматі АТО було звільнено 2/3 окупованого Донбасу. Оскільки кожен з вас брав у цьому безпосередню участь, можемо констатувати, що лише пряме вторгнення підрозділів російської армії стало на заваді повному і успішному завершенню АТО. Якби у нас не було регулярних підрозділів російської армії, які перетнули кордони, напали на демотивовану українську армію, сумнівів у ефективності завершення операції в мене немає", - наголосив Порошенко.

Ще однією причиною проблем на початковому етапі оборони України, на його переконання, була повна руйнація Збройних Сил України, української розвідки та спецслужб попередньою владою. "Свідомо знищувалися українські Збройні Сили. Через механізми присутності іноземних агентів, розпродаж війська, деморалізації, злочинного скорочення, ліквідації системи забезпечення, ліквідації системи підготовки кадрів. Сьогодні ми можемо вже про це казати, що у 2014 році зусиллями і попереднього Президента, і попередніх міністрів, армія була знищена", - констатував глава держави.

Читайте також: Закон про реінтеграцію Донбасу фіксує наше право на самооборону - Порошенко

За його словами, нині партнери по НАТО констатують, що Україна має одну з найбільш ефективних армій у Європі.

"І сьогодні, через 3,5 роки наполегливої роботи, через виділення від 5 до 6 % ВВП на сектор оборони і безпеки ми можемо констатувати, а навіть не ми, а наші партнери по НАТО констатують, що Україна зараз має одну з найбільш ефективних армій у Європі", - підкреслив Порошенко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-