Зеркаль - про меморандум у трибунал ООН: Розгляд справи тепер має чіткі рамки

Зеркаль - про меморандум у трибунал ООН: Розгляд справи тепер має чіткі рамки

Укрінформ
Подача Україною в арбітраж ООН меморандуму про порушення Росією Конвенції з морського права відкриває розгляд справи по суті і закладає нову правову парадигму відносин з РФ.

Про це повідомила у Facebook заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

"Подаючи Меморандум у справі про порушення РФ морського права, ми проходимо такий собі Рубікон, який відкриває розгляд справи по суті. Меморандум є наріжним елементом розгляду справи. Тепер РФ, у відповідності до процедурного наказу, має дати свої пояснення чи надати свої можливі заперечення щодо юрисдикції. Так чи інакше розгляд справи тепер має чіткі календарні рамки, визначені арбітрами, та змістовні рамки, визначені нашим Меморандумом", - написала Зеркаль.

Вона додала, що, окрім безпосередньої мети – притягнути до відповідальності РФ, цією та іншими справами Україна закладає нову правову парадигму відносин з РФ.

Зеркаль зазначила, що понад 20 років ми покладалися на те, що відносини будуть мирними і багато двосторонніх договорів з РФ не мають жодних механізмів судового врегулювання спорів, лише політичні.

Читайте також: Порушення Росією Конвенції з морського права: Україна подала в арбітраж ООН меморандум

Заступник міністра зауважила, що це досить гіркий урок, що будь-які відносини мають бути юридично чіткими і давати можливість правового їх врегулювання.

"Ніхто не повинен забути тих порушень, які вчинила РФ, і наші справи у міжнародних судових інстанціях чітко їх фіксують і надають правову оцінку", - акцентувала вона.

Зеркаль поінформувала, що наступним кроком у захисті інтересів України буде подання до 12 червня меморандуму до Міжнародного суду ООН щодо порушення конвенцій про заборону фінансування тероризму та заборону всіх форм расової дискримінації.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-