Порушення Росією Конвенції з морського права: Україна подала в арбітраж ООН меморандум

Порушення Росією Конвенції з морського права: Україна подала в арбітраж ООН меморандум

Укрінформ
Україна подала меморандум в арбітражному провадженні проти Росії за Конвенцією ООН з морського права, в якому доводить, що РФ порушила суверенні права України в Чорному та Азовському морях та Керченській протоці.

Про це повідомляє прес-служба МЗС.

"19 лютого 2018 року Україна подала свій меморандум в арбітражному провадженні проти Російської Федерації за Конвенцією ООН з морського права. Меморандум доводить, що Російська Федерація порушила суверенні права України в Чорному та Азовському морях та у Керченській протоці", - йдеться у повідомленні.

Як зазначили в МЗС, починаючи з 2014 року, Російська Федерація незаконно позбавила Україну можливості здійснювати свої права морської держави, задля власних потреб експлуатує суверенні ресурси України, узурпувала права України регулювати власні морські території.

"Зухвало порушуючи міжнародне право, Російська Федерація викрадає енергетичні та рибні ресурси, які належать Україні і її народу, при цьому серед іншого завдає фізичної шкоди українським рибалкам, блокує захід суден в українські порти у зв’язку із незаконним будівництвом Керченського мосту", - підкреслили у зовнішньополітичному відомстві.

У зв'язку з цим Україна просить арбітражний трибунал припинити порушення Російською Федерацією Конвенції ООН з морського права та підтвердити права України в Чорному та Азовському морях та у Керченській протоці, в тому числі і зобов’язати Російську Федерацію поважати суверенні права України у своїх водах, зупинити крадіжку українських ресурсів, а також виплатити компенсацію за завдану шкоду.

Читайте також: Україна передає в арбітраж ООН документ про порушення РФ морського права

Як повідомлялося, у вересні 2016 році України ініціювала арбітражне провадження проти Російської Федерації, яке розглядається в Гаазі арбітражним трибуналом, що складається з 5 осіб.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-