Прем'єр-міністр Польщі обговорює візит в Україну

Прем'єр-міністр Польщі обговорює візит в Україну

Укрінформ
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький може відвідати з візитом Україну.

Про це повідомив Президент України Петро Порошенко журналістам за підсумками переговорів з Моравецьким у Мюнхені, інформує прес-служба глави держави.

Зокрема, Президент повідомив, що обговорювався візит польського прем’єра в Україну. 

Також, за словами Порошенка, в ході зустрічі обговорювались питання військово-технічної співпраці, питання відновлення роботи у рамках литовсько-українсько-польської бригади.

«Це була моя перша зустріч з паном Матеушем в якості прем’єр-міністра. Можу сказати, що вона достатньо конструктивна», - сказав Президент.

Читайте також: Путін пообіцяв нову еру відносин і атакував Грузію та Україну - Моравецький

Він додав, що йшлося про спільну координацію дій у сфері енергетичної безпеки, про «Північний потік-2».

За словами Порошенка, в тому числі обговорювалось і питання нещодавно ухваленого в Польщі закону про Інститут національної пам'яті. «Моя позиція щодо закону абсолютно не змінилася, так само як і щодо чутливих питань нашої історії - треба залишити історію історикам, експертам. А політики мають займатися майбутнім», - підкреслив Порошенко.

«Якщо політики будуть займатися історією, а історики будуть займатися політикою, як правило, ні до чого доброго це не приводить», - сказав Президент та зауважив, що Україна очікує на розгляд цього закону у польському Конституційному суді і це питання хвилює багатьох українців. 

На переконання Порошенка, необхідно робити все можливе, щоб прибрати з українсько-польського порядку денного чутливі питання і об'єднуватись навколо надзвичайно важливих питань. 

«На моє глибоке переконання, Польща є нашим стратегічним партнером. Польща є нашим адвокатом у питаннях європейської інтеграції. І ми маємо робити все можливе для того, щоб прибрати з порядку денного питання, які є чутливими, які розколюють нас. І об'єднуватись навколо надзвичайно важливих проблем і питань», - сказав глава держави.

«Мені здається, що ця позиція була підтримана польським Прем’єром і ми знайдемо порозуміння», - сказав Порошенко. 

Він також зазначив, що залишається оптимістом у вирішенні цих питань.

Як повідомлялося, раніше Порошенко закликав керівництво Польщі утриматися від кроків, які можуть поставити під загрозу позитивні досягнення між країнами у діалозі з історичних питань. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-