Розенко зустрінеться з віце-прем'єром Польщі 16 лютого

Розенко зустрінеться з віце-прем'єром Польщі 16 лютого

964
Ukrinform
Віце-прем'єр-міністри України і Польщі 16 лютого проведуть зустріч, на якій обговорять ухвалений у РП закон щодо Інституту національної пам'яті.

Про це заявив віце-прем'єр - міністр культури Польщі Пьотр Глінський, повідомляє Польське радіо.

"16 лютого я маю намір зустрітися з віце-прем’єром України Павлом Розенком. Напевно, це будуть перемовини, що можуть бути важчими у зв’язку з ухваленими змінами до закону. Хочу чітко сказати: історична правда – це те, від чого не втечемо", - заявив польський віце-прем’єр.

Він додав, що залишається оптимістом, оскільки офіційна реакція української сторони була стриманою.

"Відомо, хто намагається нас розділити, кому важливо, щоб ми не могли домовитися. Нехай не сподівається на це. Ми маємо з Україною спільні інтереси і цінності, що повторили в грудні наші президенти Петро Порошенко і Анджей Дуда. Ми підтримуємо європейські прагнення України і підтримуємо її в конфлікті з Росією. Вірю, що ми зможемо для нашого спільного блага вирішити проблеми і розвиватимемо наші взаємовідносини на правді і чутливості", - зазначив Глінський.

Як повідомлялося, президент Польщі Анджей Дуда під час грудневого візиту в Україну домовився з Президентом Петром Порошенком про те, що врегулюванням ситуації займеться Польсько-Українська комісія з історичних питань. Очолити її мають віце-прем’єри Розенко та Глінський.

Читайте також: Польща хоче прояснити свою позицію щодо "історичного" закону - Чапутович

Польський парламент 1 лютого ухвалив зміни до закону про ІНП, якими, зокрема, запроваджується кримінальне переслідування всіх, у тому числі іноземців, за приписування польському народові відповідальності за злочини нацистів у роки Другої світової війни. Законом запроваджується також покарання за заперечення "злочинів українських націоналістів" у роки війни проти громадян Другої Речі Посполитої.

Президент Анджей Дуда 6 лютого підписав цей закон, одночасно направивши його до Конституційного суду, аби він дав висновок, чи закон не суперечить статті Конституції про свободу висловлювань, й оцінив положення карного характеру, що випливають із цього закону.

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-