Гриневич обговорила з американською колегою співпрацю в освіті

Гриневич обговорила з американською колегою співпрацю в освіті

651
Ukrinform
Міністр освіти України Лілія Гриневич обговорила питання шкільної освіти, співпраці у сфері забезпечення якості вищої освіти з міністром освіти США Бетсі Девос під час робочого візиту до Вашингтона.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

«Протягом останніх кількох років Україна працює над реформуванням шкільної системи освіти. Я твердо вірю, що ми маємо перейти від школи, де дітей виключно напихають знаннями, до школи компетентностей, потрібних нашим громадянам у 21 столітті. Для цього ми, зокрема, маємо надати школам та вчителям більше свободи у формуванні та застосуванні своїх підходів до навчання. Крім того, ми повинні дати більше можливостей для батьків обирати школу, яка найкраще відповідатиме потребам та можливостям їхніх дітей», - розповіла Гриневич.

Вона також зазначила, що Україну в цьому контексті цікавить досвід Америки в розвитку чартерних шкіл, які хоч і фінансуються з державного бюджету, проте є більш незалежними як у виборі способів навчання, так і щодо використання та розподілення ресурсів. Ішлося і про вивчення досвіду США у застосуванні системи шкільних ваучерів.

Міністр освіти США наголосила, що Америка відкрита до співпраці та обміну досвідом. Сторони також домовилися розглянути різні можливі форми співпраці між МОН та Державним департаментом освіти США щодо розвитку систем забезпечення якості шкільної та вищої освіти. Окремою темою обговорення стала можлива підтримка України з боку США у сфері розвитку цифрової освіти.

Читайте також: Гриневич обговорила з послом Румунії перехідний період для мовної статті

У Міністерстві зауважують, що починаючи з 2014 року співпраця між Україною та США значно інтенсифікувалася. Наразі Посольство США в Україні та USAID є одними з найбільших партнерів у питанні реформування вищої освіти в Україні. 

Наприкінці зустрічі Лілія Гриневич запросила  Бетсі Девос відвідати Україну.

Гриневич зустрілася також із очільником Американських рад Лорном Кранером, з яким домовилася про поглиблення співпраці, та з представниками АМАЗОН щодо розвитку електронних освітніх ресурсів в Україні.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-