Луценко розповів, як Янукович у Латвії спланував оборудку з буровими установками

Луценко розповів, як Янукович у Латвії спланував оборудку з буровими установками

955
Ukrinform
Колишній президент Віктор Янукович спланував оборудку з буровими установками під час візиту до Латвії у грудні 2010 року. 

Про це розповів під час прес-конференції генпрокурор Юрій Луценко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"У грудні 2010 року колишній президент України Янукович з делегацією здійснив візит до Латвійської Республіки для налагодження бізнес-контактів. Українську сторону представляли Янукович та Едуард Пруднік (нардеп від Партії регіонів - ред.). До латвійської делегації входили власник і голова правління латвійської компанії ВАТ «Ризька судноверф» Василь Мельник. Попередньо зустріч спланували Пруднік і Мельник. Вони утворили спільне підприємство "Український торговий дім". У ході зустрічі було домовлено, що підконтрольна Мельнику латвійська компанія створить видимість транспортування бурових установок до території України", - розповів генпрокурор.

За його словами, при цьому вартість бурових установок коливалася від 150 до 300 млн доларів - в залежності від їх комплектації. Однак ціну кожної з них планували завищити на 150 млн дол, з яких 130 повинні були війдійти Януковичу, а 20 - Василю Мельнику та громадянину Латвії.

Читайте також: Україна може продати "вишки Бойка" у Криму - генпрокурор

"За результатом зустрічі Янукович надав Арбузову вказівку організувати схему привласнення коштів НАК "Нафтогаз України" для закупівлі установок, виведення грошей до 150 млн доларів з кожного контракту до них та організації їх розподілу між усіма співучасниками злочину", - додав Луценко.

Водночас у Нафтогазі не виявилося потрібних коштів для закупівлі бурових установок, тому тодішній голова Нацбанку Сергій Арбузов надав компанії близько 800 млн дол. для закупівлі перших двох установок.

"Арбузов передав Бакуліну (екс-керівник Нафтогазу - ред.) вказівку організувати процедури тендерної закупівлі установок, а він уже прийняв рішення, що тендер  проведе ДАТ "Чорноморнафтогаз". Питання організації цих закупівель Бакулін доручив голові цього підприємства Ясюку. Контролювати процес закупівель мали два заступники голови Нафтогазу - Корнійчук і Юрьєв", - розповів генпрокурор. 

У матеріалах слідства йдеться, що Бакулін дав вказівку купити першу бурову установку із завищенням ціни на 190 млн доларів, а другу - із завищенням на 219 млн доларів.

Хоча НАК "Нафтогаз" мав можливість напряму купити у сінгапурської компанії бурову установку В312 за 210 млн, а бурову установку В319 за 179 млн доларів, учасники оборудки заплатили за них 400 і 398 млн доларів відповідно.

При цьому різниця в ціні осіла на рахунках компаній, які слідство пов'язує із Арбузовим та власником латвійської компанії ВАТ «Ризька судноверф» Мельником.

Раніше генпрокурор повідомив, що оголошено в розшук колишнього голову Національного банку України Сергія Арбузова за фактом співучасті у заволодінні грошовими коштами ДАТ «Чорноморнафтогаз» в сумі 3,2 млрд грн при купівлі двох самопідіймальних бурових установок В312 і В319.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-