Вперше в історії ЄСПЛ: Мін'юст готує нове звернення про порушення Росією прав українців

Вперше в історії ЄСПЛ: Мін'юст готує нове звернення про порушення Росією прав українців

Укрінформ
Міністерство юстиції України готує звернення до Європейського суду з прав людини про порушення Росією прав українців за ознакою громадянства.

Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко журналістам у вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

«Ми зараз готуємо ще одну заяву, де буде описуватися системність порушення прав українських громадян тільки за ознакою громадянства», - зазначив Петренко.

Він підкреслив, що це буде окреме звернення, досить складне. 

«Таких міждержавних заяв ЄСПЛ взагалі в історії ніколи не розглядав, тому ми і готуємося до подачі цієї заяви більш ретельно. І тому для цього потрібно більше часу», - наголосив міністр.

Він пояснив, що йдеться, зокрема, про політв'язнів, які перебувають на території Російської Федерації, а також українців та кримських татар у Криму. 

«Ми вважаємо, що використовується російське правосуддя не в цілях встановлення факту порушення їхнього кримінального закону, а в цілях переслідування особи тільки за однією ознакою - ця особа є громадянином України», - пояснив міністр.

За його словами, нині Мін'юст збирає факти подібних порушень, включаючи до переліку «порушення прав кримських татар тільки за ознакою національності, і факти порушення прав українських громадян в анексованому Криму тільки за ознакою того, що вони ходять в українську церкву».

Читайте також: Порушення Росією прав людини: Петренко припускає перші вердикти Євросуду цьогоріч

Петренко переконаний, що до кінця 2018 року таке звернення буде передано до ЄСПЛ.

«Ми залучили іноземних фахівців до цього процесу і ми його презентуємо в момент подачі», - зазначив міністр юстиції.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-