Президент Австрії: Прогресу у виконанні

Президент Австрії: Прогресу у виконанні "Мінську" немає, санкції з РФ знімати не можна

1536
Укрінформ
Наразі немає підстав та передумов для зняття з Російської Федерації санкцій, попри те, що санкції невигідні не лише для Росії, а й для країн Європи.

Про це президент Австрії Александер ван дер Беллен заявив під час виступу на зимовій сесії ПАРЄ, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Австрія свого часу віддала свій голос за останнє з прийнятих рішень про продовження санкцій та повністю підтримує позицію Європейського Союзу в цьому питанні... Жодного реального прогресу у виконанні положень Мінської угоди не бачимо, тому що, безсумнівно, санкції повинні бути збережені», - сказав президент Австрії.

За його словами, санкції не є вигідними для європейських країн, зокрема для «Австрії, яка має тісні зв’язки з РФ, несе збитки через введені санкції», але, приймаючи рішення про підтримку санкцій, «врахувала аргументацію про необхідність збереження».

Водночас у Австрії прагнуть ведення діалогу з РФ та дотримуються ідеї повернення російської делегації до ПАРЄ.

«Європа має стати об’єднуючим континентом... Сама РЄ нині переживає складний період...  і одним з найгостріших питань є повернення російської делегації до ПАРЄ», - оцінив ситуацію австрійський лідер та висловив сподівання, що "нам вдасться вирішити цю ситуацію, знайти консенсус без переможців та переможених".

Читайте також: Волкер: Поки РФ не визнає свою присутність на Донбасі, ситуація не зрушиться

Також президент Австрії вважає, що Брексіт був помилкою британців, який «показав, що ЄС може розвалитися». 

«Один німецький журналіст у 1933-34 роках написав, що в Німеччині була демократія, але не вистачило демократів. Можна перефразувати, що у нас була об’єднана Європа, а проєвропейців виявилося мало. Ми недооцінюємо існування цієї єдиної Європи. Це не питання інтересів, це наша доля», - вказав Александер ван дер Беллен.

Австрійський лідер  у цьому плані розкритикував заклики націоналістичних сил і висловив своє задоволення тим, що перемогу на виборах у Франції, зокрема, отримав президент країни Еммануель Макрон.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-