Бойко і Вілкул хочуть скасувати закон про реінтеграцію Донбасу

Бойко і Вілкул хочуть скасувати закон про реінтеграцію Донбасу

Укрінформ
Народні депутати від "Опоблоку" зареєстрували проект постанови про скасування рішення ВР про ухвалення закону "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях".

Проект зареєстрований 19 січня, вказано на сайті парламенту.

Автори документу - співголови фракції "Партія "Опозиційний блок" Юрій Бойко і Олександр Вілкул, а також Михайло Папієв.

Згідно з регламентом, до моменту розгляду такого проекту постанови закон не може бути підписано головою парламенту.

Очевидно, цей документ буде розглянуто вже на наступній сесії Верховної Ради, яка розпочнеться 6 лютого.

Як повідомляв Укрінформ, у четвер, 18 січня, Верховна Рада ухвалила закон "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях", яким Росія визнається країною-агресором, що здійснює тимчасову окупацію частини території України.

За ухвалення закону № 7163 проголосували 280 депутатів.

У преамбулі закону депутати визначили, що "Російська Федерація чинить злочин агресії проти України та здійснює тимчасову окупацію частини її території за допомогою збройних формувань Російської Федерації". При цьому в преамбулі визначається, що дата початку окупації частини України, зокрема Криму та Севастополя, визначається законом "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України". Згідно із цим законом, датою початку тимчасової окупації є 20 лютого 2014 року.

Законом про реінтеграцію Донбасу визначаються особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

Читайте також: Закон про реінтеграцію посилює позицію України в міжнародних судах - Турчинов

Передбачено, що межі та перелік районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях визначаються Президентом за поданням Міністерства оборони України, підготовленим на основі пропозицій Генерального штабу Збройних сил України.

Згідно з законом, відповідальність за матеріальну чи моральну шкоду, завдану Україні внаслідок агресії Російської Федерації, покладається на Росію відповідно до загальновизнаних принципів і норм міжнародного права.

Окрім того, депутати встановили, що особи, які беруть участь у збройній агресії Російської Федерації або залучені до участі в окупаційній адміністрації РФ, несуть кримінальну відповідальність за порушення законодавства України та норм міжнародного гуманітарного права. Крім того, в законі немає згадки про Мінські домовленості.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-