Спецконфіскація: Луценко каже, що дії ICU перевірили і не знайшли порушень�

Спецконфіскація: Луценко каже, що дії ICU перевірили і не знайшли порушень

Укрінформ
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку на замовлення Генеральної прокуратури перевірила роль компанії ICU при оформленні купівлі ОВДП і не виявила порушень чинного законодавства.

Про це розповів генпрокурор Юрій Луценко під час засідання комітету з питань нацбезпеки і оборони, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми вивчали роль ICU та банківських працівників в оформлені купівлі за "брудні" кошти цінних паперів української держави. Ще до виходу матеріалів телеканалу Al Jazeera, тим більше до публікації "Української правди", слідство допитало працівників Нацбанку, Ощадбанку та ICU і отримало відповіді. Після цього ще весною минулого року ми замовили перевірку дій ICU з боку Державної комісії з цінних паперів. І ця перевірка була проведена. Результати цієї перевірки звучать, що у діях брокера немає порушень чинного законодавства", - сказав Луценко.

Окрім цього, він повідомив, що слідство направило результати зазначеної перевірки до експертної установи, яка має визначити, чи було в діях брокера або працівників банків порушення чинного законодавства при оформленні угод купівлі ОВДП за "брудні" кошти.

Читайте також: Луценко анонсував спецконфіскацію ще на 3 мільярди

"Ми чекаємо на відповідь експертизи і за її результатами буде прийнято рішення: або закриття епізоду щодо відповідальності працівників банків та брокерської компанії ICU, або пред'явлення їм підозри чи обвинувачення. На нещастя авторів дутих сенсацій теза про те, що Луценко покриває роль ICU не відповідає дійсності", - зазначив генпрокурор.

Він також запевнив: у ході слідства ГПУ було з'ясовано, що компанія ICU не оформляла виведення "брудних" коштів з України. За словами Луценка, брокери компанії оформляли купівлю цінних паперів після того, як "відмиті" кошти надходили на рахунки українських банків і отримували за це встановлену законом маржу.

Як повідомляв Укрінформ, рніше Al Jazeera поширила інформацію, що українська інвестиційна компанія ICU (Investment Capital Ukraine), яка належала голові Національного банку Валерії Гонтаревій, допомагала президенту-втікачу Віктору Януковичу вивести з країни 1,5 млрд дол. в період з 2012 по 2014 рік.

Голова НБУ Валерія Гонтарева відкинула звинувачення деяких ЗМІ стосовно виведення компанією ICU коштів екс-президента Віктора Януковича і назвала їх черговими інсинуаціями.

Наприкінці грудня 2017 року в Ощадбанку повідомляли, що всі кошти за спецконфіскацією знаходяться на рахунках Держказначейства. Генпрокурор Юрій Луценко також запевняв, що всі 1,5 млрд дол., які були спецконфісковані в оточення Януковича, нікуди не зникали і перебувають на рахунках Держказначейства.

Як відомо, у 2014 році Гонтарева пішла з посади глави ради директорів ICU і продала свою частку в компанії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-