Гопко розповіла про "новорічний подарунок" Ради дипломатам

Гопко розповіла про "новорічний подарунок" Ради дипломатам

1047
Ukrinform
Голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко прогнозує ухвалення парламентом у другому читанні законопроекту "Про дипломатичну службу" на початку січня наступного року.

Про це вона сказала на засіданні Погоджувальної ради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Уже на початку, я сподіваюсь, ми ухвалимо (цей законопроект - ред.) у другому читанні як подарунок нашим українським дипломатам", - сказала Гопко.

Вона зазначила, що Комітет очікує на внесення депутатами пропозицій до законопроекту.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 7 грудня схвалила в першому читанні законопроект "Про дипломатичну службу". Законопроект визначає особливості оплати праці посадових осіб дипломатичної служби, у тому числі під час перебування посадових осіб дипломатичної служби у розпорядженні Міністерства закордонних справ України. Зокрема, передбачається здійснення компенсаційних виплат в іноземній валюті працівникам дипломатичної служби, направленим у довготермінове відрядження.

Згідно із законопроектом, дипломати та члени їх сімей матимуть можливість отримувати невідкладну медичну допомогу або медичне страхування, що покриває невідкладну медичну допомогу, під час їхнього перебування у довготерміновому відрядженні.

Окрім того, пропонується закріпити соціальні гарантії щодо зарахування до страхового стажу часу перебування за кордоном іншого з подружжя, який не працював під час перебування за кордоном за місцем довготермінового відрядження працівника дипломатичної служби.

Читайте також: Гроші для військових: Президент просить ВР прибрати "проблемну норму" з бюджету

Проектом пропонується створити правові підстави для здобуття дошкільної та загальної середньої освіти дітьми працівників дипломатичної служби у разі перебування за місцем довготермінового відрядження батьків.

Згідно з пояснювальною запискою, реалізація положень закону, в разі його ухвалення, потребуватиме додаткових витрат із держбюджету в розмірі 62,6 млн гривень. Разом із тим, проектом закону "Про Державний бюджет України на 2018 рік" передбачено 50,9 млн гривень на зазначені цілі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-