Рада не планує розглянути законопроект про реінтеграцію Донбасу 19-22 грудня

Рада не планує розглянути законопроект про реінтеграцію Донбасу 19-22 грудня

Укрінформ
ВР не планує розглядати 19-22 грудня у другому читанні законопроект №7163 «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях».

Але розгляне зняття з розгляду  депутатського законопроекту №6011  «Про антикорупційні суди».

Про це йдеться в опублікованому на сайті парламенту проекті розкладу засідань парламенту на наступний тиждень.

Відповідно до порядку денного сесії  відкликання законопроекту про антикорупційні суди заплановане на вівторок, 19 грудня.

Законопроект про реінтеграцію  Донбасу відсутній у документі.

Читайте також: Деокупація Донбасу: в ООН вважають, що законопроекту “бракує чіткості”

Як повідомлялося, 17 листопада Комітет з питань національної безпеки і оборони ВР прийняв рішення рекомендувати депутатам ухвалити законопроект № 7163 "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях" в цілому і погодив  усі правки до проекту.

4 жовтня Президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект № 7163 "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях". 6 жовтня парламент проголосував за нього в першому читанні, виключивши, зокрема, частину першу статті 7, в якій згадувались Мінські угоди, за наполяганням опозиційних фракцій.

Відповідно до тексту законопроекту, тимчасова окупація частини території України стала одним із наслідків збройної агресії Російської Федерації проти України.

У проекті закону Президент пропонує схвалити, що межі тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях визначаються за поданням Генерального штабу Збройних сил України. Крім того, планується законодавчо встановити, що тимчасова окупація Росією територій на Донбасі є нелегітимною, не створює для РФ жодних територіальних прав.

До другого читання в законопроект включили також дату початку окупації української території - 20 лютого 2014 року, а по всьому тексту законопроекту додано положення з приводу окупації Криму.

При цьому виключається в документі не тільки згадка про Мінські угоди, а й норми, які містять відсилання до Мінських домовленостей.

У текст законопроекту до другого читання включили також зобов'язання країни-окупанта повністю забезпечувати окуповані території та правку про верифікацію указом Президента факту звільнення українських територій від окупації.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-