Сюмар: За даними спецслужб, частина журналістів у Раді займається провокаціями

Сюмар: За даними спецслужб, частина журналістів у Раді займається провокаціями

2266
Ukrinform
У Верховній Раді Україні акредитовано понад 4 тисячі журналістів, частина з яких не представляють жодних ЗМІ та, за інформацією спецслужб, займаються відвертими провокаціями.

Про це на своїй сторінці у Facebook заявила голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар, реагуючи на висвітлення у ЗМІ законопроекту №7395 щодо обмеження акредитації для журналістів у парламенті. 

«Знаєте, скільки в Раді акредитованих журналістів? Понад 4 тисячі... чи всі вони висвітлюють роботу парламенту? Звісно, ні. Просто мають «корочки». І жодних ЗМІ по факту не представляють. За інформацією спецслужб, частина займається відвертими провокаціями... Працювала парламентським кореспондентом з 1998 року. Акредитація була на кожну сесію. Війни не було. Реальним журналістам подати заявку - не проблема, бо для них це сфера професійної діяльності» - написала Сюмар, і зауважила, що відмовити в отриманні акредитації прес-служба не має права.

Читайте також: Раді пропонують зобов'язати журналістів акредитовуватись на кожну сесію

Разом з тим голова профільного парламентського комітету зазначила, що законопроект №7395 змінює філософію висвітлення діяльності органів державної влади.

«Від зобов'язання ЗМІ їх висвітлювати, як це є зараз, до зобов'язання надавати журналістам інформацію. Так, надавати українською. Чи ви вважаєте, що в Україні має бути іншою? Давайте бачити глибше, а не свою особисту маленьку незручність надіслати листа в прес-службу про акредитацію реальних журналістів», - уточила народний депутат.

Як повідомляв Укрінформ, Вікторія Сюмар 14 грудня зареєструвала у Верховній Раді законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку інформування діяльності суб'єктів владних повноважень» №7395, за яким журналісти, що висвітлюють діяльність параламенту, будуть зобов'язані акредитовуватись на кожну сесію. Наразі акредитаційні картки парламентських журналістів діють до завершення повноважень Верховної Ради VIII скликання.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-