Комітет виборців підозрює

Комітет виборців підозрює "тінізацію життя" двох парламентських партій

2073
Укрінформ
Радикальна партія Олега Ляшка (РПЛ) та «Народний Фронт» (НФ) не мають жодної місцевої організації партії зі статусом юридичної особи.

Про це повідомив голова ВГО «Комітет виборців України» Олексій Кошель, зазначається на сайті організації. 

«РПЛ та НФ формально мають осередки, однак де-факто вони є штучними утвореннями, які не здатні вести повноцінну діяльність ані у виборчий, ані у міжвиборчий періоди. Із понад 700 осередків РПЛ та 600 осередків НФ жоден не має статусу юридичної особи. Це призводить до того, що тисячі людей з регіональних структур партій змушені або працювати в тіні, або не проводити активної діяльності. Адже важко уявити, щоб центральна бухгалтерія партії оплачувала кожну гривню витрат місцевих організацій. І якщо звіти інших партій нараховують сотні сторінок інформації про їхні місцеві організації, то вказані політичні сили обмежуються лише одним документом», - сказав Кошель.

Читайте також: Комітет виборців дослідив, на що партії витрачають бюджетні мільйони

Закон "Про політичні партії в Україні" дозволяє існування осередків партій без статусу юридичних осіб, однак це не сприяє належній роботі регіональних структур, свідчить про централізований характер управління та може бути спробою тінізації партійного життя, переконаний голова Комітету виборців.

По-перше, зазначають у КВУ, місцеві організації партій без статусу юридичних осіб не здатні здійснювати повноцінну господарську та фінансову діяльність. Зокрема, через відсутність відкритих рахунків у банках.

По-друге, це дозволяє політичним партіям в ручному режимі висувати кандидатів на місцевих виборах. Відповідно до законодавства, кандидатів на місцевих виборах висувають місцеві організації партій. Однак за відсутності у них статусу юридичних осіб вони не можуть реально сформувати та затвердити список із кандидатів.

По-третє, партії у такий спосіб уникають звітування перед НАЗК. Закон зобов’язує партії звітувати перед НАЗК не лише про власну діяльність, але й про діяльність їх місцевих організацій. Однак лише за умови, що вони мають статус юридичних осіб. В іншому випадку звітування не відбувається.

Щодо інших парламентських партій, то вони мають таку кількість місцевих організацій зі статусом юросіб: ВО «Батьківщина» - 655, «Опозиційний блок» - 76, «Самопоміч» - 74, БПП «Солідарність» - 29.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-