Країни ОЕСР визнали прогрес децентралізації в Україні - Зубко

Країни ОЕСР визнали прогрес децентралізації в Україні - Зубко

Укрінформ
Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) позитивно оцінила результати й прогрес децентралізації в Україні й надалі надаватиме підтримку у її впровадженні.

Перебіг реформи та її результати презентував послам ОЕСР віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко у рамках сесії "Підтримка децентралізації в Україні. Оцінка та рекомендації", повідомляє його прес-служба.

"Маємо постійне співробітництво з ОЕСР в частині отримання рекомендацій і моніторингової оцінки з впровадження не тільки реформи децентралізації, а й інших реформ – державного управління, енергоефективності. Ми врахували всі надані рекомендації ОЕСР. Сьогодні для ЄС приклад України саме у проведенні реформи є прикладом успіху. Тому, сьогодні це не тільки оцінка ОЕСР реформи, а оцінка співробітництва України та європейських країн, а також США, Канади і Японії, які долучаються до реформи децентралізації в Україні. Ми відчуваємо, що ця реформа вже є не тільки справою України, це спільна робота, спільний результат і спільний успіх", - зазначив Зубко.

Зубко наголосив, що у 2017 році уряд завершить розробку такого важливого інструменту стратегічного планування, як оцінка регіонального розвитку. Вона базується на двох ключових індикаторах - індекс людського розвитку та індекс конкурентоспроможності регіонів.

В рамках робочого візиту до Франції відбулася зустріч Зубка із заступницею генсекретаря ОЕСР Марі Ківініємі та директором Національної школи адміністрації (ENA) Франції Патріком Жераром. З директором ENA домовились про подальшу співпрацю щодо навчання держслужбовців в рамках реформи держуправління, лідерів місцевого самоврядування, зокрема й голів ОТГ, підготовки кадрового резерву.

"Франція на сьогоднішній день має один із великих інститутів, як ENA, які готують державних службовців категорії А і А+. Це саме та категорія, яка готує менеджерів для співпраці територіальних органів влади, органів місцевого самоврядування і їх координації. Методика, технології підготовки таких фахівців, можливості співпраці між Україною і Францією в цьому напрямку - і була темою нашої розмови", - зазначив Зубко.

Читайте також: Україна наблизилася до екватора реформи децентралізації — Зубко

ОЕСР – міжнародна організація, членами якої на сьогодні є 35 країн (Австралія, Австрія, Бельгія, Великобританія, Греція, Данія, Ізраїль, Іспанія, Ісландія, Ірландія, Італія, Канада, Корея, Латвія, Люксембург, Мексика, Німеччина, Норвегія, Нова Зеландія, Нідерланди, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, США, Туреччина, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чеська Республіка, Чилі, Швейцарія, Швеція, Естонія та Японія). 70 країн мають статус партнерів ОЕСР, приймаючи участь у багатьох сферах її діяльності.

За впливом ОЕСР належить до трійки провідних світових економічних установ, поряд з МВФ та Світовим банком. Штаб-квартира Організації, діяльність якої забезпечує близько 2500 фахівців секретаріату, знаходиться в Парижі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-