КСУ взявся за закон про засудження комуністичного режиму

КСУ взявся за закон про засудження комуністичного режиму

2033
Ukrinform
Конституційний суд почав розгляд справи щодо конституційності закону „Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки“ від 9 квітня 2015 року. 

Справа розглядається у формі письмового провадження, інформує прес-служба суду.

Автори подання, 46 народних депутатів, вважають, що цей закон порушує приписи Конституції  в частині заборони цензури, гарантування кожному права на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань, права кожного вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір.

Зокрема, суб’єкт права на конституційне подання вважає, що положення закону, якими заборонено поширення, а також публічне використання продукції, що містить символіку комуністичного тоталітарного режиму, суперечать статтям 9, 15, 21, 23, 24, 34 Основного Закону.

Читайте також: Уряд забезпечить організацію увічнення пам'яті жертв Великого терору

Автори клопотання стверджують, що закон „не відповідає статті 8 Конституції, оскільки порушує конституційний принцип правової визначеності“, а також наголошують на тому, що його положення „недостатньо конкретні та чіткі для того, щоб особа могла з достатньою впевненістю, завчасно передбачити законність або незаконність дій“.

Суддею-доповідачем у справі виступає Віктор Колісник.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>