Посол України вказав французькому видавництву на порушення міжнародного права

Посол України вказав французькому видавництву на порушення міжнародного права

Укрінформ
Посол України у Франції Олег Шамшур звернув увагу французького видавництва Le Group VALMONDE&CIE, що деякі статті у виданому ним журналі "Секрети Росії" мають тенденційну природу і містять історичні та політичні неточності.

Про це Шамшур написав у відкритому листі, оприлюдненому на сторінці посольства у Facebook

"По-перше, я хотів би звернути вашу увагу на те, що окремі дефініції в цьому журналі суперечать міжнародному праву. Згадка про незаконну анексію Криму Росією як про "реінтеграцію" Криму дезінформує ваших читачів. У такий спосіб ви легітимізуєте кричуще порушення Росією міжнародного права, замість того, щоб говорити правду, яка визнана міжнародним співтовариством та Організацією Об'єднаних Націй: насправді це незаконна окупація", - написав дипломат. 

У цьому контексті він нагадав, що 27 березня 2014 року Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію A/68/L.39 «Територіальна цілісність України», яка закликає всі держави не визнавати жодних змін у статусі Автономної Республіки Крим та м. Севастополь і утримуватися від будь-яких дій чи контактів, які можуть тлумачитися як визнання цього статусу.

Шамшур звернув увагу видавництва на те, що у журналі цитуються лише французькі політики, відомі своєю проросійською позицією, які неодноразово у незаконний спосіб відвідували Автономну Республіку Крим (Україна), окуповану Росією, порушуючи норми міжнародного права, українське законодавство та демонструючи неповагу до офіційної позиції Франції та міжнародної спільноти.

"Я хотів би нагадати вам, що Франція займає ключову позицію у відстоюванні територіальної цілісності України та рішуче засудила анексію Криму після нелегітимного "референдуму". Нещодавно президент Франції Е.Макрон підтвердив прихильність Франції до "суверенітету України в її визнаних кордонах" та підкреслив, що "Франція не визнає анексію Криму Росією", - підкреслив посол.

Дипломат зазначив, що автор однієї зі статей звинувачує французів в "русофобії". "Але чому називати "русофобією" будь-яке несприйняття спроб Росії підірвати європейську стабільність та ігнорувати міжнародне право?", - акцентував Шамшур.

Читайте також: Перебийніс розповів, як реагував на "російський Крим" на чеських картах

Дипломат також звернув увагу видавництва на історичні неточності у статтях, присвячених Київській Русі з VIII по XI ст., де вона представлена як Росія.

"Таке тлумачення свідомо використовується Росією для маніпулювання історичними фактами та присвоєння історії іншої країни. Щоб з належною об’єктивністю висвітлити цей історичний період, було б доцільно відокремлювати терміни "Русь" - середньовічна держава з Києвом у якості столиці та «Росія» - держава з Москвою у якості столиці, яка виникла набагато пізніше. Варто відзначити, що ця держава до 18 століття мала назву "Московія", - зазначив посол.

За словами дипломата, його також здивувало те, що автори видання проводять абсолютно антиісторичні паралелі між українськими запорізькими козаками, увічненими І.Рєпіним, які втілюють прагнення України до свободи, її боротьбу за незалежність, та терористичними найманцями, які захопили у заручники частину населення Донецької та Луганської областей (Україна) та діють на замовлення Росії, за її фінансування та озброєння.

"Така неправдива інформація, яку ви свідомо чи несвідомо використовуєте у своєму журналі, сприяє російській пропаганді, яка намагається виправдати агресію Російської Федерації проти України. Сподіваюсь, пані та панове, ви візьмете до уваги мої зауваження під час підготовки до ваших наступних випусків", - резюмував Шамшур.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-