Порошенко підписав закон про електронні довірчі послуги

Порошенко підписав закон про електронні довірчі послуги

1048
Ukrinform
Президент Петро Порошенко підписав закон «Про електронні довірчі послуги», спрямований на реформування національної нормативної бази у сфері електронного цифрового підпису шляхом імплементації законодавства Європейського Союзу.

Про це повідомляє прес-служба глави держави. 

Підписаний закон, зокрема, врегульовує відносини у сферах надання електронних довірчих послуг та електронної ідентифікації.

“Закон визначає правові та організаційні засади надання електронних довірчих послуг, у тому числі транскордонних, права та обов’язки суб’єктів правових відносин у цій сфері, порядок здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг, а також правові та організаційні засади здійснення електронної ідентифікації”, - ідеться в повідомленні.

Читайте також: Ірина Луценко називає "президентські офшори" домислами журналістів

У законі також визначені умови визнання в Україні електронних довірчих послуг, які надаються іноземними постачальниками, що забезпечить активний розвиток транскордонного співробітництва та інтеграцію нашої держави у світовий електронний інформаційний простір.

Також закон запроваджує такі механізми як електронна ідентифікація, електронний підпис, електронна печатка, електронна позначка часу, реєстрована електронна доставка, інтероперабельність тощо.

Крім того, як зазначили в прес-службі Президента, закон полегшує транскордонне використання онлайн-послуг, створює умови для безпечної електронної ідентифікації і автентифікації, а також взаємного визнання ключових компонентів транскордонних цифрових послуг, таких як електронна ідентифікація, електронні підписи, електронні документи та послуги, визначає основні принципи державного регулювання у сферах електронних довірчих послуг та електронної ідентифікації.

Документом також запроваджується адміністративна послуга щодо включення юридичних та фізичних осіб-підприємців, які мають намір надавати електронні довірчі послуги (ЕДП), до Довірчого списку, а також встановлюється порядок ведення такого списку. Крім того, визначається процедура незалежної оцінки відповідності для ЕДП та можливість використання зазначеними особами у своїй діяльності як національних, так і міжнародних стандартів.

Як відомо, закон «Про електронні довірчі послуги» ухвалений Верховною Радою 5 жовтня, а набере чинності через рік з дня його опублікування, крім статті 10, яка набере чинності з дня опублікування документа.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>