Співголова комітету асоціації з ЄС розкрив плюси «Східного партнерства+»

Співголова комітету асоціації з ЄС розкрив плюси «Східного партнерства+»

1455
Ukrinform
Співголова Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС Даріуш Росаті вважає необхідним запровадження нової моделі «Східне партнерство+» для країн, які досягли істотного прогресу в проведенні реформ, спрямованих на зближення з ЄС.

Про це він сказав, виступаючи під час пленарного засідання шостої сесії Парламентської асамблеї ЄС - Східні сусіди (ПА Євронест) у Верховній Раді, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми будемо робити все для того, щоб поглибити наше партнерство. Ми виступаємо за модель «Східного партнерства плюс»... Ця нова модель дозволить всім нашим країнам приєднатись до митного союзу, енергетичного союзу, союзу цифрового зв'язку і також Шенгенської зони, набути доступ до внутрішнього ринку ЄС і брати участь у більшій кількості програм», - зазначив він.

Росаті також підкреслив, що у країн «Східного партнерства» є ряд спільних викликів і загроз.

Читайте також: Російське лобі в ЄС не завадить євроінтеграції України - Парубій

«Питання безпеки - це наша спільна загроза. Ці загрози безпеці ми поки що утримуємо всередині наших кордонів. Необхідно боротися з ними рука об руку. Те, що стосується кібербезпеки – це та тема, яка була вибрана як ключова тема обговорення на завтра», - підкреслив європарламентарій.

Окрім того, він зазначив, що до спільних загроз відносяться проблеми корупції і зловживання владою. «Це ті питання, це те зло, з яким ми маємо боротися разом. І нам необхідно краще робити свою роботу в плані реформ», - зазначив Росаті.

Він також підкреслив, що у Європейському парламенті налаштовані зміцнювати подальший розвиток «Східного партнерства». «Тому ми більш, ніж завжди маємо триматися один одного, необхідно зберігати наші спільні цінності», - відзначив європарламентарій. 

Як повідомлялось, 10 жовтня комітет ЄП у закордонних справах затвердив резолюцію, яка містить рекомендації керівним інституціям ЄС щодо розробки порядку денного і рішень саміту "Східного партнерства", який відбудеться 24 листопада в Брюсселі.

Зокрема, європарламентарії підтримують створення моделі "Східне партнерство+" для країн, які досягли істотного прогресу в проведенні реформ, спрямованих на зближення з ЄС, із метою створення можливостей у приєднанні до митного та енергетичного союзів, до Шенгенської зони, скасування тарифів з роумінгу, а також залучення до спільної політики безпеки й оборони ЄС.

Крім цього, в проекті документа йдеться про створення трастового фонду для України, Грузії і Молдови, який повинен забезпечити приватні і державні інвестиції в соціально-економічну інфраструктуру цих країн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>