Порошенко схвалив ратифікацію двох протоколів до Конвенції з прав людини

Порошенко схвалив ратифікацію двох протоколів до Конвенції з прав людини

571
Ukrinform
Президент України Петро Порошенко підписав Закон "Про ратифікацію Протоколів № 15 та № 16 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод", ухвалений Верховною Радою 5 жовтня.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

"Ратифікація зазначених протоколів засвідчує прихильність України до ідей і цілей Конвенції - поваги та захисту прав і основоположних свобод людини в Європі, а також підтверджує намір України брати активну участь у реформуванні Європейського суду з прав людини з метою підвищення його ефективності. Прийняття закону забезпечить посилення ролі Європейського суду, що сприятиме імплементації Конвенції у національну правову систему", - йдеться у повідомленні.

Відповідно до статті 10 протоколу № 16 до Конвенції також визначається, що найвищим судом, який зможе звертатися до Європейського суду з прав людини, є Верховний суд України.

Читайте також: Україна готує нову резолюцію щодо Криму - Клімкін

Протокол № 15 набирає чинності у перший день місяця, що наступає після закінчення тримісячного терміну від дати, коли всі високі договірні сторони Конвенції із захисту прав людини та основоположних свобод висловили згоду на обов’язковість для них цього протоколу, крім статті 4, яка вступає в дію через шість місяців з дати набрання чинності проколу № 15.

Протокол №16 також набирає чинності в перший день місяця, що слідує після завершення тримісячного терміну від дати, на яку десять високих договірних сторін Конвенції виклали свою згоду на обов’язковість для них цього протоколу.

За інформацією на 6 вересня поточного року, протокол № 15 підписали 45 держав, 35 з них висловили згоду на обов’язковість для них цього протоколу. Протокол № 16 – підписали 18 держав, вісім висловили згоду на його обов’язковість для них.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>