Вибори в ОТГ: Комітет виборців зафіксував два факти прямого підкупу

Вибори в ОТГ: Комітет виборців зафіксував два факти прямого підкупу

1598
Ukrinform
Спостерігачі Всеукраїнської громадської організації "Комітет виборців України" зафіксували два факти прямого підкупу виборців під час виборчої кампанії в ОТГ, за якими було відкрито кримінальні провадження.

Про це повідомив генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель 27 жовтня на прес-конференції щодо ходу виборів в об'єднаних громадах, під час якої було представлено звіт за результатами спостереження упродовж 11-26 жовтня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми маємо підстави говорити про два випадки. Перший випадок був у селі Трушки на Київщині - це Фурсівська ОТГ, де від імені кандидата від партії "Батьківщина" роздавались кошти громадянам у розмірі 200 грн. Це подавалося технологічно як надбавка до пенсії. Це зафіксовано на місці у відеоматеріалі. Другий приклад пов'язаний також із цією політичною силою - у Плисківській ОТГ на Чернігівщині. Відповідно до звернень від низки учасників виборчого процесу до районної прокуратури, 400 виборців отримали по 300 грн з обіцянкою отримати стільки ж після виборів за голосування за кандидата від "Батьківщини", - сказав Кошель.

Читайте також: Місцеві вибори: майже 40% порушень пов'язані з агітацією - КВУ

За обома випадками відкрито кримінальні провадження, додав він.

"Але мова йде лише про два факти з 201 ОТГ, тому говорити про суттєву роль підкупу в ході цієї виборчої кампанії немає підстав", - зауважив директор КВУ.

Він уточнив, що до обласних відділень КВУ надходили й інші повідомлення про факти прямого підкупу виборців. Однак більшість із них були надані громадянами без супроводжуючих доказів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>