Україна запозичить досвід НАТО у захисті енергооб'єктів

Україна запозичить досвід НАТО у захисті енергооб'єктів

614
Ukrinform
Захист критичної інфраструктури є пріоритетним напрямом безпекової політики України, і тому ми ініціюємо приєднання до Центру передового досвіду НАТО з питань енергетичної безпеки.

Про це заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час завершального заходу у рамках спільних з НАТО командно-штабних навчань з питань захисту критичної електроенергетичної інфраструктури, які проходили 16-20 жовтня цього року в Україні.

Віце-прем’єр-міністр наголосила, що гібридні війни та кіберзагрози - це виклики не тільки для безпеки України, а й для всієї Європи. Моделі кризового управління, стратегічне планування та міжвідомча координація потребують всебічного перегляду. Зусилля українських оперативних служб, пов’язані із загрозами об’єктам критичної інфраструктури України, мають ефективний, але, як правило, спонтанний та рефлекторний характер. Яскравим прикладом цього є надзвичайні ситуації, пов’язані з вибухами на складах у Балаклії та Калинівці.

"Процес реагування на такі ситуації потребує значної кількості людського потенціалу та фінансових ресурсів, що створює незапланований тягар для державної економіки та внутрішньої ситуації в Україні в цілому. Тому нам потрібно максимально використати результати цих командно-штабних навчань для покращення захисту критичної енергетичної інфраструктури України", – додала Климпуш-Цинцадзе.

Віце-прем’єр також заявила, що Україна ініціює приєднання до Центру передового досвіду НАТО з питань енергетичної безпеки.

Читайте також: Посол України при НАТО: Є один союзник, поведінка якого мене турбує

"Цей крок дасть можливість запобігти загрозам і викликам в енергетичній сфері та зміцнить критичну інфраструктуру нашої держави", - підкреслила вона.

Заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко також відзначила важливість розширення співпраці з НАТО в напрямку зміцнення енергетичної безпеки.

З вітальними промовами виступили також заступник верховного головнокомандувача ОЗС НАТО з трансформації НАТО адмірал Манфред Нільсон, представник Міжнародного секретаріату НАТО Майкл Рюле, віце-міністр закордонних справ Литовської Республіки Даріус Скусевічюс.

Зазначені командно-штабні навчання проводяться на виконання Річної національної програми під егідою Комісії Україна – НАТО на 2017 рік, затвердженої Указом Президента України №103/2017.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>