ВР відмовилась запровадити пропорційну виборчу систему з відкритими списками

ВР відмовилась запровадити пропорційну виборчу систему з відкритими списками

1178
Ukrinform
Жоден із винесених на розгляд депутатів законопроектів щодо виборів народних депутатів, які пропонували запровадити пропорційну виборчу систему з відкритими регіональними списками кандидатів на парламентських виборах, не набрав необхідної кількості голосів.

За законопроект № 1068 у першому читанні проголосувало 46 депутатів, № 1068-1- 91 , № 1068-2 - 174, при мінімально необхідних 226 депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Після цього голова ВР Андрій Парубій поставив на голосування повернути на доопрацювання законопроект, що набрав найбільше голосів, а саме 1068-2. Ця пропозиція також не була підтримана депутатами.

Законопроект № 1068-2 від 11 грудня 2014 року, поданий народними депутатами Віктором Чумаком (позафракційний) та іншими депутатами. Законопроектом пропонувалося викласти у новій редакції закон "Про вибори народних депутатів України" та застосувати модель пропорційної системи з відкритими регіональними списками кандидатів у депутати Ради.

Відповідно до цього законопроекту партія, яка має намір брати участь у виборах, висуває на своєму з’їзді кандидатів у вигляді єдиного списку кандидатів у загальнодержавному виборчому окрузі. Водночас з числа кандидатів, включених до цього списку, партія затверджує регіональні списки кандидатів у депутати у кожному з 27 виборчих регіонів, які повинні включати не менше 5 кандидатів. Голосування виборців у регіональному виборчому окрузі пропонувалося проводити за регіональний виборчий список партії та за бажанням виборця за конкретного кандидата у цьому виборчому списку, що при встановленні результатів виборів впливає на черговість кандидатів у регіональних виборчих списках. Пропонувалося передбачити виборчий бар’єр у 3%. Автор законопроекту при доповіді зазначив, що законопроект фактично був розроблений у 2009 році за участь колишнього депутата Юрія Ключковського і вже неодноразово вносився на розгляд парламенту.

Законопроектом 1068 народного депутата Юрія Мірошниченка (фракція "Опозиційний блок") пропонував запровадити пропорційну виборчу систему із виборчим бар’єром 1%. Цим законопроектом передбачалося зберегти участь у виборах блоків партій.

Іншим законопроектом № 1068-1 від 2 грудня 2014 року, поданим народними депутатами від фракції "Батьківщина" Юлією Тимошенко, Сергієм Соболевим, пропонувалося встановити, що вибори народних депутатів здійснюються за пропорційною системою із  загальнодержавним виборчим списком із закріпленням кандидатів у депутати за територіальними виборчими округами.

Читайте також: Недоторканність нардепів: Рада направила законопроекти до Конституційного Суду

Як повідомлялось, наприкінці листопада 2014 року фракції парламентської більшості зафіксували в Коаліційній угоді, що протягом 1 кварталу 2015 року буде ухвалено новий закон "Про вибори народних депутатів України" на основі пропорційної системи з відкритими списками. Разом з тим, ще у 2010 році Парламентська Асамблея Ради Європи наголосила на необхідності запровадження на виборах народних депутатів України пропорційної виборчої системи, яка базуватиметься на відкритих виборчих списках і регіональних виборчих округах.

Діючим законодавством передбачена змішана виборча система (50 % парламентарів обираються за мажоритарною виборчою системою, інші 50 % – за пропорційною виборчою системою із закритими партійними списками).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>