Питання – не лише в зміні виборчих правил, а й правил роботи ВР, політкультури

Питання – не лише в зміні виборчих правил, а й правил роботи ВР, політкультури

Блоги
995
Ukrinform
Результат – зірвана погоджувальна, крик, ор, непристойний балаган, образи і перекрикування

Два тижні на місяць ми маємо сесійні тижні. По суті, 4 дні голосування – два вівторки і четверги. Й щоразу ці дні планомірно зривають. То блокують трибуну, то мільйон поправок, за які не голосують навіть найопозиційніші фракції, то шашки, то дрони, то вирвані мікрофони, то ще щось.

Сьогодні на погоджувальну забігли й ті, хто три попередні тижні взагалі не був у Раді, не голосував освітню реформу і закон, де РФ визначається країною-агресором. А це примчали. Як жовтенята, прочитали свої речівки, обов'язково вели стріми своїх виступів, як же без цього. Результат – зірвана погоджувальна, крик, ор, непристойний балаган, образи і перекрикування одне одного. 

Я вимагаю так само негайно поставити в порядок денний законопроект змін регламенту роботи ВР. Бо це просто неподобство, коли депутати елементарно не працюють, коли роль комітетів нівельована, коли глави комітетів не отримали секунди слова озвучити бачення комітетів щодо порядку денного на погоджувальній, бо президію знову захопили стрімери. 

Я вважаю першочерговим негайне збільшення повноважень комітету євроінтеграції, який зобов'язаний давати експертизу всім законопроектам на відповідність європейському законодавству. Ми всі обіцяли виборцям виконувати Угоду про асоціацію, в парламенті навіть рух є єврооптимістів. Але про єврошлях всі забули...

Як депутат я завжди голосувала (не горлапанила, а саме голосувала) за всі закони про зняття недоторканості, коли вони виносилися в залу, – й по окремим депутатам, і загалом. Я за відкриті списки і за обов'язкову гендерну квоту там. Але нормально працювати має й цей парламент, а не лише наступний. І питання не лише в зміні виборчих правил, але й правил роботи, політичної культури. Це ненормально, що колеги місяцями не ходять на роботу, плутають роботу депутата і стрімера (я не бачила такого ані в залі ПАРЄ, ані в жодному європейському парламенті), планомірно зривають кожен день голосування, прикриваючись, що це вимагають люди. Люди делегували нас працювати. Вони вимагають від нас роботи питання не лише в зміні виборчих правил, але й правил роботи, політичної культури – злагодженої, на благо країни. Вони вимагають від нас європейськоі політичної культури. І я впевнена, що дорослі, розумні, інтелектуальні й інтелігентні люди завжди можуть знайти компроміс, якщо хочуть. Якщо є бажання працювати на країну.

Ірина Геращенко
FB

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>