Місцеві вибори: на Луганщині помітили

Місцеві вибори: на Луганщині помітили "кандидатів-клонів"

Укрінформ
Громадська організація «Комітет виборців України» зафіксувала випадки реєстрації технічних кандидатів на перших місцевих виборах в об'єднаних територіальних громадах, що призначені на 29 жовтня на Луганщині.

Про це на прес-конференції сказав генеральний директор КВУ Олексій Кошель, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Зараз ми маємо подібну проблему (маніпуляції з технічними кандидатами - ред.) на Луганщині. Формально порушення законодавства немає, але масово реєструються технічні кандидати з сусідніх громад, з сусідніх областей. Очевидно, що ми будемо детальніше слідкувати за перебігом виборів у цих округах тому, що там можуть бути потенційні і надзвичайно серйозні проблеми», - підкреслив Кошель.

КВУ зазначає, що така ситуація мала місце на виборах селищного голови Біловодська на Луганщині. На вибори зареєструвалося 30 кандидатів, 14 з яких мешкають поза межами Біловодського району і є пенсіонерами чи безробітними.

Читайте також: Перші місцеві вибори в ОТГ стануть найбільшими за останні два роки - Кошель

Окрім того КВУ зафіксував поодинокі факти використання технології так званих «виборчих клонів». Такі випадки мали місце на Вінниччині у Краснопільській ОТГ, де на посаду сільського голови зареєструвалося 6 осіб, 2 з яких з однаковими прізвищами та іменами. Один з них є чинним міським головою, інший - безпартійний самовисуванець. Також зафіксовано випадки появи «виборчих клонів» у Куяльницькій ОТГ на Одещині.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-