Рада хоче узаконити лобістів

Рада хоче узаконити лобістів

Укрінформ
Автори та розробники законопроекту “Про забезпечення прозорості та законності комунікації з суб'єктами владних повноважень”, яким пропонується легалізувати лобізм, зазначають, що прийняття закону дозволить зробити прозорою цю діяльність на основі практики ЄС в цій сфері.

На цьому вони наголосили в ході дискусії “Навіщо Україні закон про лобіювання?”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Один із авторів цього законопроекту Мустафа Найєм  (фракція “Блок Петра Порошенка”) зазначив, що врегулювання цієї діяльності є вимогою країн- партнерів України, а також передбачено у Антикорупційній стратегії держави, прийнятій у 2014 році.

Депутат підкреслив, що врегулювання цієї сфери є вимогою країн-партнерів України, а також передбачене у  Антикорупційній стратегії, прийнятій у 2014 році.

“Ми розуміємо, що він буде викликати питання і ми відкриті до будь-яких дискусій, розуміючи, що є чутливі моменти, які стосуються не чіткої визначеності в нашій країні і в нашому розумінні цієї діяльності, а також із відсутністю культури, що можуть привести до такої дискусії”, - зазначив він.

Адвокат, керуючий партнер  компанії “Pavlenko Legal Group” Олександра Павленко, що безпосередньо займалася розробкою законопроекту, підкреслила, що положення законопроекту базувалися на європейській практиці врегулювання лобізму. “Ми хочемо врегулювати і дати шляхи, по яких бізнес може ходити і може комунікувати. Але він повинен розуміти, що він повинен діяти відкрито через людей, які будуть зареєстровані як лобісти чи як лобістські організації, які прийняли рішення працювати саме в цьому виді діяльності, які будуть діяти на основі контрактів із зазначенням предмету діяльності і замовників”, - підкреслила Павленко. За її словами, законопроектом пропонується визначити, що є 2 критерії, які визначають діяльність як лобістську: “ це зміна законодавства і здійснення цієї діяльності за оплату”. Вона зазначила, що в разі прийняття законопроекту наступними кроками буде ініціювання внесення змін до Регламенту Ради. “Якщо в роботі лобістська норма, яка просувається у відповідності із певним механізмом, то всі заключення лобістських організацій мають  додаватися на сайті Верховної Ради, так само як додаються пояснювальні записки, що надасть можливість ознайомитися із цими заключеннями”, - зазначила вона. Окрім того, ці зміни також дозволять представникам лобістських організацій бути присутніми на засіданні комітету при розгляді лобістських законопроектів. 

Громадський діяч Карл Волох підкреслив, що в законопроекті є дискутивні положення, які ймовірно викличуть найбільше заперечень. Зокрема, це визначення законопроектом, що лобістську діяльність не можна буде суміщати з юридичною, а також встановлення, що лобістська діяльність – виключно підприємницька і громадські організації не зможуть офіційно займатися лобізмом. “Багато юристів будуть проти, тому, що вони зараз суміщають юридичну діяльність із лобістською. Також, очевидно, ми зачіпаємо громадські інтереси”, - підкреслив він.

Читайте також: Земан у питанні Криму втручається не у свої справи – словацький політолог

Волох також заявив, що є домовленість з коаліцією щодо підтримки законопроекту. За його словами, очікується, що на наступному пленарному тижні він буде включений до порядку денного.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-