Сотник назвала маніпуляційною агітацію угорців у ПАРЄ проти закону

Сотник назвала маніпуляційною агітацію угорців у ПАРЄ проти закону "Про освіту"

445
Укрінформ
Народний депутат, представник української делегації у ПАРЄ Оксана Сотник назвала маніпуляцією агітацію угорців проти українського закону "Про освіту".

Про це вона сказала у ефірі каналу "112 Україна", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Це абсолютно лобістська і маніпулятивна агітація, в якій угорці маніпулюють деякими моментами. Зокрема стверджуючи, що Україна недостатньо фінансує якісь заходи щодо викладання мови нацменшин. Ми одразу відповідаємо у всіх своїх політгрупах і комітетах, що готові усім бажаючим депутатам організувати поїздки у прикордонні території, які межують з Угорщиною та Румунією, особливо на Закарпаття, і вони побачать там десятки сіл, де люди не розмовляють українською і вони її не розуміють, а розмовляють або румунською, або угорською", - сказала Сотник, відповідаючи на запитання журналістки щодо розповсюдження у ПАРЄ буклетів, де вказано, що Україна не виконує гарантії для навчання нацменшин.

Сотник додала, що така ситуація у Закарпатті є підтвердженням того, що Україна не просто толерантно ставиться, а однозначно "широко забезпечувала права для мов нацменшин, які встановлені міжнародними стандартами".

Народний депутат зауважила, що у законі "Про освіту" жодним чином не обмежено можливість викладання мови нацменшин. 

"Ми не порушили жодного міжнародного стандарту або конвенції, ми все зробили в рамках діючих міжнародних конвенцій... Я вважаю, що це виключна геополітична диверсія, яку зараз намагається провадити Угорщина проти України", - додала вона.

 Сотник наголосила, що необхідно якнайшвидше ухвалити закон з приводу державної політики у сфері євроінтеграції, щоб показати європейським колегам, що євроінтеграція - невідворотне рішення, яке Україна буде виконувати.

 "І жодна країна, навіть Європейського Союзу, не має права у нас забрати можливість мати європейські стандарти", - додала народний депутат.

Як повідомлялося, Парламентська асамблея Ради Європи 12 жовтня проведе термінові дебати щодо мовної статті нового закону України "Про освіту".

Верховна Рада 5 вересня ухвалила закон "Про освіту", який, зокрема, регулює питання використання української мови у сфері освіти. 25 вересня його підписав Президент Петро Порошенко.

У законі передбачено, що діти з нацменшин в Україні продовжуватимуть вивчати рідну мову, а з середньої школи починатимуть навчатися державною мовою. Якщо мова нацменшини належить до мов Європейського Союзу, можливе викладання також нею однієї або кількох дисциплін.

Водночас у деяких країнах, які мають діаспору в Україні, висловили протест з приводу статті закону про навчання дітей із нацменшин українською мовою.

Читайте також: Спекулювати на "мовному" питанні угорські політики навчились у Кремля - Геращенко

Уряд Угорщини, зокрема, заявив, що блокуватиме всі подальші рішення Європейського Союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон про освіту.

Міністерство закордонних справ України направило закон "Про освіту" на експертизу у Венеціанську комісію.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-