Німецький експерт прокоментував законопроект щодо суверенітету над Донбасом

Німецький експерт прокоментував законопроект щодо суверенітету над Донбасом

Укрінформ
Питання про те, чи матиме значення для Мінського процесу прийнятий в першому читанні проект Закону «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях», є спірним.

Таку думку висловив експерт Німецького товариства зовнішньої політики (DGAP) по Україні Вільфрід Їльге (Wilfried Jilge) у розмові з кореспондентом Укрінформу.

«Закон можна розглядати як спробу України підвести правову, юридичну основу під існуючі реалії (наприклад, позначити Росію як країну-агресора) або закріпити вже відомі переговорні позиції України (зокрема, пріоритетність виконання положень про безпеку)», - говорить Їльге.

Експерт вважає, що з точки зору Німеччини та західних партнерів України, в проекті закону не простежуються положення, які заважають продовженню Мінського процесу. Незважаючи на те, що з першого читання редакції закону зовсім вилучено згадку про Мінські документи. Однак, замість згадки про Мінські документи вставлено згадку про Резолюцію 2202 Ради безпеки ООН від 17 лютого 2015 року, в якій РБ підтримує пакет заходів Мінська від лютого 2015 року.

Читайте також: Закон про Донбас: глава ОБСЄ вважає, що Україна зробила правильний крок

Іншими словами, говорить Їльге, «проект закону не означає ніякого утруднення Мінського процесу, але водночас і не стимулює його».

З точки зору німецької дипломатії, повинні бути позитивно відзначені ті пасажі закону, які за своїм духом спрямовані не на ізолювання, а на реінтеграцію окупованих територій. Експерт як приклад посилається на статтю 6 законопроекту, згідно з якою сприяння забезпеченню соціально-економічних і культурних потреб, а також надання гуманітарної допомоги закладає основу захисту прав і свобод громадян на тимчасово окупованих територіях.

За словами Їльге, для німецького уряду, який особливо прихильний до ідеї мирного врегулювання конфлікту на Донбасі в рамках Мінського процесу, прийнятий українським парламентом закон про продовження дії закону «Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей» (закон про особливий статус) на один рік може бути ще більш важливим, ніж проект Закону «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях». На підтвердження своїх слів Їльге послався на прес-реліз Міністерства закордонних справ, в якому була дана позитивна оцінка саме продовженню особливого статусу, що, з точки зору федерального уряду, «говорить про те, що Україна дотримується своїх міжнародних зобов'язань і реалізації Мінських угод».

Для України, в свою чергу, важливо, що уряд Німеччини проявив розуміння потреб безпеки України, оскільки, виходячи з заяви МЗС, «стійка стабілізація ситуації з безпекою і повне, міцне перемир'я» є умовою подальшого прогресу, наголосив експерт.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-