Гриневич у Страсбурзі роз'яснює експертам Ради Європи закон про освіту

Гриневич у Страсбурзі роз'яснює експертам Ради Європи закон про освіту

Укрінформ
Міністр освіти і науки Лілія Гриневич у п'ятницю, 6 жовтня, проводить у Страсбурзі зустрічі з експертами Ради Європи з метою роз'яснення мовних положень нещодавно ухвленого закону про освіту.

Про це повідомив у Twitter постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

"Розпочинаємо день освітньої дипломатії зустріччю міністра Гриневич з експертами Ради Європи. Цілий день говоритимемо про реформу і мову", - написав Кулеба.

Як повідомлялося, Верховна Рада 5 вересня проголосувала Закон України "Про освіту", який, зокрема, регулює питання використання української мови у сфері освіти. 25 вересня його підписав Президент Петро Порошенко.

У законі передбачено, що діти з нацменшин в Україні продовжуватимуть вивчати рідну мову, а з середньої школи починатимуть вчитися державною мовою. Якщо мова нацменшини належить до мов Європейського Союзу, можливе викладання також нею однієї або кількох дисциплін.

Водночас у деяких країнах, що мають діаспору в Україні, висловили протест з приводу статті закону про навчання дітей з нацменшин українською мовою. Уряд Угорщини, зокрема, заявив, що блокуватиме всі подальші рішення Європейського Союзу, направлені на зближення ЄС з Україною через закон про освіту.

Читайте також: Освітній закон: угорські депутати не схотіли слухати делегацію ВР - Геращенко

Міністерство закордонних справ України направило закон "Про освіту" на експертизу у Венеціанську комісію.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-