Геращенко: Новий закон щодо Донбасу - зброя для продовження санкцій

Геращенко: Новий закон щодо Донбасу - зброя для продовження санкцій

Укрінформ
Ухвалений Радою президентський законопроект щодо особливого порядку самоврядування в ОРДЛО дає українським дипломатам зброю для продовження антиросійських санкцій.

Про це заявила під час виступу у парламенті перший заступник Голови Верховної Ради  України Ірина Геращенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Закон три роки тому приймався у наддраматичних умовах, і він допоміг дати нашим дипломатам зброю, бо тільки після цього було введено санкції. Цей закон не вступив у силу, тому що Російська Федерація не виконала ключовий безпековий блок... Він  прив'язаний до безпекового, і якщо  цей блок не буде виконаний, то цей закон ніколи не вступить у силу. Тому насправді ми сьогодні не переголосовуємо закон, ми даємо силу цьому закону, ми даємо силу нашим дипломатам для того, щоб вони мали зброю і продовжили санкції", - сказала Геращенко.

Коментуючи виступи під час обговорення законопроектів про реінтеграцію Донбасу 5 жовтня, перший віце-спікер заявила, що народні депутати не мають права принижувати дипломатів заявами, що їх треба відправити в окопи, бо "ці люди самі нікого не врятували".

Читайте також: Рада ухвалила закон про особливий порядок самоврядування в ОРДЛО

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада у п'ятницю ухвалила законопроект N 7164 "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей". Відповідне рішення підтримали 229 народних депутатів.

Документом вносяться зміни до Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", де статтю 1 цього закону викладено в такій редакції:  "Згідно з цим Законом тимчасово, на строк, що закінчується через один рік з дня набрання чинності Законом України "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей", запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, до яких належать райони, міста, селища, села, що визначаються рішенням Верховної Ради України".

Водночас після доопрацювання  встановлюється, що особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО набирає чинності після виведення всіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків та найманців з території України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-