Порошенко: Антикорупційний суд не повинен перетворитися на політичну інквізицію

Порошенко: Антикорупційний суд не повинен перетворитися на політичну інквізицію

Укрінформ
Антикорупційний суд має формуватися на конкурсній основі під пильним наглядом української громадськості і не повинен перетворився на політичну інквізицію.  

Про це заявив Президент України Петро Порошенко на зустрічі з колективом Національного університету “Чернігівський колегіум” імені Т. Г. Шевченка, повідомляє сайт Глави держави.

“Антикорупційний суд має формуватися на конкурсній основі під пильним наглядом української громадськості. Проте я вважаю, що неможливо, щоб цей суд перетворився на політичну інквізицію, як дехто мріє. Наголошую, про це не може бути й мови”, - заявив він.

Порошенко наголосив, що цей суд має бути ефективною антикорупційною інституцією, яка керується верховенством права і принципами національного суверенітету. "Українці самі здатні сформувати судову систему, включно з антикорупційним судом", - зазначив Президент.

Він висловив впевненість, що Україна здатна це продемонструвати у відповідності до вимог Конституції та стандартів Ради Європи.

Президент зазначив, що відбулись конкурси із формування НАБУ, призначення Спеціалізованого антикорупційного прокурора, відбувається призначення суддів Верховного Суду. Всі ці процеси супроводжувались критикою, але незважаючи на це робота продовжується. 

За його словами, “зміни Верховного Суду, безумовно, потребують часу, а час – працює проти нас”. “Народ вправі вимагати від нас справедливості вже зараз, не чекаючи щороку на створення тих чи інших чудових інституцій”, - зауважив він.

“Тому паралельно із запуском процесу ухвалення Закону та створення антикорупційного суду, буду пропонувати кілька швидких рішень для того, щоб прискорити боротьбу з корупцією. Думаю, що вже найближчим часом можна створити спеціалізовану антикорупційну палату у новому Верховному Суді, яка буде касаційною інстанцією по всіх антикорупційних справах”, - заявив Порошенко.

Глава держави також висловився за прискорення оновлення на конкурсній основі судів у Києві – Печерському, Солом’янському, або у об’єднаних судах. “Бо саме на столицю припадає левова частка антикорупційних справ, які потребують негайного розгляду. Об’єктивного, справедливого, неупередженого, але негайного”, - додав він.

Водночас, Порошенко підкреслив, що це не замість створення антикорупційного суду. “Це ще плюс до нього, щоб ми не втрачали час в рамках єдиної антикорупційної стратегії. Бо справедливого суду потребують всі”, - зауважив Президент.

Читайте також: Порошенко пояснив, навіщо потрібен окремий Антикорупційний суд

Він підкреслив, що судова реформа – це право народу на правду, право інвестора на об’єктивний, незалежний розгляд своїх справ. “Тільки за наявності справедливого суду ми збудуємо успішну країну для успішних людей, де кожна людина, яка себе поважає може себе захистити у справедливому, неупередженому і об’єктивному суді”, - констатував Глава держави.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-