Угорщина розраховує на перегляд Україною мовної статті - посол

Угорщина розраховує на перегляд Україною мовної статті - посол

450
Ukrinform
Угорщина розраховує, що після експертизи Венеціанської комісії мовної статті закону про освіту Україна змушена буде її переглянути.

Про це заявив журналістам посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень у п'ятницю, 29 вересня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми хочемо перегляду мовної статті закону про освіту. Зараз Венеціанська комісія скаже свою позицію, нехай Україна бере її до уваги. Ми думаємо, що Венеціанська комісія, ми очікуємо цього, попередить Україну, з яких статей і яких пунктів закон України про освіту суперечить різним міжнародним документам", - сказав Кешкень.

Він заявив, що на думку угорської сторони, стаття 7 закону про освіту суперечить статті 22 і 53 Конституції України, усім двостороннім угодам і всім міжнародним угодам, які підписала Україна, в тому числі Угоді про асоціацію з ЄС "не тільки букві, а й духу".

За словами посла, основний принцип усіх міжнародних документів полягає в тому, що зменшувати права нацменшин не можна.

"Досі від дитсадка до університету (у нацменшин - ред.) була можливість навчання рідною угорською, а після цього (ухвалення закону про освіту - ред.) не буде. Це зменшення", - переконаний посол Угорщини.

Як повідомлялося, Верховна Рада 5 вересня ухвалила закон "Про освіту", який, зокрема, регулює питання використання української мови у сфері освіти. 25 вересня його підписав Президент Петро Порошенко.

У законі передбачено, що діти нацменшин в Україні продовжуватимуть вивчати рідну мову, а з середньої школи починатимуть вчитися державною мовою. Якщо мова нацменшини належить до мов Європейського Союзу, можливе викладання також нею однієї або декількох дисциплін.

Читайте також: Гриневич розказала, скільки роботи додав новий закон про освіту

Водночас у ряді країн, які мають діаспору в Україні, висловили протест з приводу статті закону про навчання дітей нацменшин українською мовою.

Уряд Угорщини, зокрема, заявив, що блокуватиме всі подальші рішення Європейського Союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон про освіту.

Міністерство закордонних справ України направило закон "Про освіту" на експертизу у Венеціанську комісію.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-