Візитівкою угорської влади став тиск на сусідів - нардеп

Візитівкою угорської влади став тиск на сусідів - нардеп

636
Ukrinform
Голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко заявляє, що візитівкою нинішньої угорської влади став грубий тиск на сусідів, зокрема на Україну щодо закону про освіту.

Про це вона написала у Facebook.

"На жаль, агресивна риторика і грубий тиск на сусідів став візитною карткою нинішньої угорської влади. Подібних нападок зазнавали і Словаччина, і Румунія, і тепер - Україна. Очевидно, проблема не в сусідах Угорщини, а у вкрай низькій політичній культурі і агресивності деяких будапештських політиків. Можливо, це пов'язане з наближенням виборів в Угорщині, можливо, з надто теплими зв'язками з путінським режимом", - зазначила Гопко.

Вона зауважила, що закон України "Про освіту" запускає важливу реформу і створення нової якісної системи освіти європейського взірця замість пострадянської.

"Мовна стаття цього закону, як Україна неодноразово пояснювала угорським колегам, цілком відповідає Конституції України, європейській практиці і ратифікованим Україною міжнародним угодам. І наша ініціатива про експертизу цієї статті в Раді Європи демонструє цілковиту відкритість України в цьому питанні", - підкреслила Гопко.

Читайте також: Істерична реакція на освітній закон пов'язана з виборами в Угорщині - Єлісєєв

Згідно з новим законом, як зазначила народний депутат, представники угорської меншини зможуть за бюджетний рахунок отримувати освіту угорською мовою в дитсадках і початковій школі.

"В базовій і профільній школі, а також в інших освітніх закладах включно з університетами частина предметів зможе також викладатися угорською мовою як мовою ЄС. Тому всі заяви про «порушення прав» є абсурдними. Навпаки, сьогодні до 70% випускників угорськомовних шкіл на Закарпатті не можуть скласти тест ЗНО з української мови, бо вони її просто не знають, перебуваючи в штучно створеному "мовному гетто", - зазначила Гопко.

Заяву міністра закордонних справ Угорщини Петер Сіярто про рішення угорського уряду блокувати всі подальші рішення ЄС, спрямовані на зближення з Україною, Гопко вважає шантажем.

"Коли дипломат, міністр європейської держави погрожує "боляче вдарити по майбутньому» сусідньої європейської держави і блокувати її ініціативи в міжнародних організаціях, то такий посадовець принижує насамперед самого себе і свою країну... Спроби називати біле чорним і вдаватися до шантажу щодо України - марні", - наголосила Гопко.

Як повідомлялося, Верховна Рада 5 вересня ухвалила закон "Про освіту", який, зокрема, регулює питання використання української мови у сфері освіти. 25 вересня його підписав Президент України Петро Порошенко.

Водночас у ряді країн, які мають діаспору в Україні, зокрема в Угорщині, висловили протест з приводу статті закону про навчання дітей нацменшин українською мовою.

Разом з тим у законі про освіту передбачено, що діти нацменшин в Україні продовжуватимуть вивчати рідну мову, а з середньої школи починатимуть вчитися державною мовою. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, можливе викладання також нею однієї або декількох дисциплін.

Україна направила на експертизу до Ради Європи мовну статтю закону про освіту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>