Світ має поважати суверенне право вільного вибору націй – Президент в ООН

Світ має поважати суверенне право вільного вибору націй – Президент в ООН

884
Укрінформ
Президент Петро Порошенко заявив про рішучу підтримку позиції поваги та гарантії суверенітету в світі.

Про це він сказав під час виступу на 72-й сесії Генеральної Асамблеї ООН, передає прес-служба Глави держави.

«Дозвольте чітко заявити, що ми, в Україні, не можемо не погодитися із закликом поважати та гарантувати суверенітет у глобальному вимірі», - наголосив він.

Президент також підтримав позицію з цього питання, проголошену напередодні Президентом США Дональдом Трампом.

Читайте також: Україна вітає зусилля генсека ООН щодо реформування Організації – Порошенко

Глава Української держави нагадав, що коли засновувалася ООН, вона «задумувалася для того, щоб підтримувати мир та безпеку у світі на основі принципів поваги до суверенітету та цілісності кордонів».

«Нації-засновниці, серед яких була і Україна, прагнули убезпечити світ, де поважають суверенне право вільного вибору. Це той принцип, на сторожі якого мали бути п’ять постійних членів Ради Безпеки в ім’я сталого миру та безпеки. Це саме той принцип, який так безцеремонно порушила проти моєї держави одна країна з цієї п’ятірки. Це саме той принцип, який ми маємо повернути всіма засобами та інструментами, що є в наших руках», - сказав Президент.

Читайте також: Президент закликав ООН визнати Голодомор в Україні геноцидом

Він підкреслив, що в цих умовах, «Україна – це саме те місце для інвестування у цю благородну справу в ім’я сталого миру та безпеки».

«Це те, за що мільйони українців боряться з початку російської агресії в 2014 році в Криму і на Донбасі», - зазначив Петро Порошенко.

Президент також нагадав усім про втрати, які понесла наша країна.

«Трирічна війна з Росією – це 10 тисяч вбитих, 7% окупованої української території, 20% української економіки – захопленої, знищеної чи просто вкраденої», - сказав він.

Читайте також: Компромісу у питанні агресії проти України бути не може – Туск

Президент також наголосив, що Україна повністю віддана імплементації Порядку денного сталого розвитку 2030 та Цілей сталого розвитку.

При цьому він зазначив, що незважаючи на серйозні витрати на оборону, які сягають більше 5% ВВП, Україна продовжує здійснювати фундаментальну трансформацію – боротися з корупцією, просувати судову та правоохоронну реформи, впроваджувати децентралізацію, покращувати бізнес-можливості.

«Півтора роки тому економічна ситуація в Україні була настільки складною, що ми могли лише мріяти про макроекономічну стабілізацію. Тепер у нас є всі підстави заявити про економічне відновлення», - сказав Петро Порошенко.

Читайте також: Президент в ООН: Міжнародний суд має допомогти притягнути Росію до відповідальності

Президент назвав серед ключових пріоритетів Порядку денного ООН у галузі розвитку 2030 в Україні – забезпечення сталого енергопостачання, забезпечення продовольчої безпеки, сприяння розвитку інновацій та стабільної інфраструктури, а також просування ефективної системи охорони здоров'я, доступної освіти та гідної праці.

«Я впевнений, що жодна країна не в змозі самотужки досягти сталого розвитку без стійкого миру та безпеки. Тому, зміцнення миру та сприяння посиленню безпеки має стати рушійною та об’єднуючою силою наших спільних зусиль з досягнення Цілей сталого розвитку», - підкреслив Петро Порошенко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-