Луценко: Я не маю диктаторських повноважень, нікого не можу звільнити

Луценко: Я не маю диктаторських повноважень, нікого не можу звільнити

2288
Укрінформ
Генеральний прокурор Юрій Луценко розраховує, що Державне бюро розслідувань запрацює цього року і ГПУ позбудеться функції слідства.

Про це він сказав сьогодні на засіданні 14-го щорічного міжнародного форуму «Ялтинська європейська стратегія» (YES), що проходить у Мистецькому арсеналі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми зараз на шляху до того, щоб в цьому році відмовитись від слідства. Я дуже добре пам'ятаю, коли мене на 2-метровому цепу водили коридорами Генпрокуратури і слідчий по праву руку казав, що це правильно, а наглядаючий за законністю прокурор казав - неправильно. Ми маємо роз'єднати ці служби», - заявив Луценко.

Він пояснив, що потрібно окремо Державне бюро розслідувань та окремо прокурорський нагляд, який буде приймати законні й незаангажовані рішення.

Читайте також: Порошенко нагадав Раді про керівника ДБР та Службу фінрозслідувань

Луценко також зауважив, що на сьогодні в Генпрокуратурі створена система самоуправління. «Я як генпрокурор вже не маю диктаторських повноважень, я нікого не можу призначити і нікого не можу звільнити. Ми перейшли з постсталінської системи до нормальної європейської», - заявив Луценко.

Як повідомлялося, закон про Державне бюро розслідувань був ухвалений Верховною Радою 12 листопада 2015 року.

На ДБР покладаються обов'язки з розслідування злочинів, раніше підслідних прокуратурі, а саме - злочинів, скоєних вищими посадовими особами, державними службовцями, суддями та працівниками правоохоронних органів, крім випадків, коли ці злочини віднесені до підслідності детективів Національного антикорупційного бюро, і військових злочинів.

Державне бюро розслідувань ще не запрацювало. Конкурс на посади директора ДБР та його заступників триває уже понад рік. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-