Франція ще не затвердила позицію щодо "блакитних шоломів" – сенатор

Франція ще не затвердила позицію щодо "блакитних шоломів" – сенатор

Фото
892
Ukrinform
Франція виступає за припинення вогню на Донбасі, але рішення щодо своєї позиції про можливе введення "блакитних шоломів" на цю територію ще не затвердила.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу з Краматорська, про це у четвер заявив керівник французської делегації, сенатор, голова групи дружби «Франція – Україна» Сенату Французської Республіки Ерве Морей на прес-конференції, перебуваючи з візитом на Донеччині.

«Наш візит сюди має на меті якомога більше і краще зрозуміти ситуацію, яка зараз панує на сході України. Ми хотіли на власні очі побачити ситуацію... І є ідея про введення "блакитних шоломів" на східну теріторію України, ми її підтримуємо, але все ж таки хочу нагадати, що це має бути рішення ООН. Генеральна асамблея ООН, яка відбудеться на наступному тижні, буде, можливо, торкатися цього питання. І позиція Франції ще поки що не затверджена щодо цієї резолюції», - сказав Морей.

На запитання Укрінформу, чи вважають у Франції, що достатньо ввести "блакитні каски" тільки на лінії розмежування, на чому наполягає Росія, або ж на всій окупованій східній території України, Морей поки конкретно відповісти не зміг.

«Я поки що не можу сказати про позицію Франції, тому що вона ще повністю не затверджена, але Франція прихильна до того, щоб в Україні був мир, для того, щоб були проведені реформи. Позиція Франції – ми ще налаштовані на те, щоб припинення вогню відбулося, потім, щоб місія ОБСЄ працювала в повній безпеці. Це наша позиція стосовно України», - сказав сенатор. Він ще раз підкреслив, що у питанні "блакитних шоломів" «ще іде відповідний процес».

Читайте також: Расмуссен і Вершбоу закликають ООН ввести "блакитні шоломи" на Донбас

У свою чергу присутній на прес-конференції голова Донецької військово-цивільної обладміністрації Павло Жебрівський сказав: «Але ми сьогодні довели позицію. І я думаю, що наши колеги сенатори з Франції почули, що основне питання є перекриття україно-російського кордону. Це є запорукою мирної деокупації теріторії. Думаю, що наши колеги почули цю позицію Донецької військово-цивільної адміністрації».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-