Порошенко просить Раду ратифікувати два важливі європротоколи - 08.09.2017 16:09 — Новини Укрінформ
Порошенко просить Раду ратифікувати два важливі європротоколи

Порошенко просить Раду ратифікувати два важливі європротоколи

1041
Ukrinform
Президент України Петро Порошенко вніс на розгляд парламенту проект закону України «Про ратифікацію Протоколів № 15 та № 16 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод».

Про це повідомляє прес-служба Глави держави.

"Протокол № 15 та факультативний Протокол № 16 до Конвенції розроблені Комітетом Міністрів Ради Європи та сприятимуть вдосконаленню діяльності Європейського Суду з прав людини (ЄСПЛ), зменшенню строків прийняття Судом рішень та підвищенню стандартів захисту прав людини на національному рівні", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, Протокол № 16 надасть можливість Верховному Суду до винесення рішення у конкретній справі отримати від ЄСПЛ консультативний висновок з питань тлумачення або застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. "Це є ефективним механізмом попередження судових помилок у застосуванні Конвенції і сприятиме формуванню позитивної судової практики у питаннях захисту прав людини",  - зазначається у повідомленні.

Читайте також: На зустріч Порошенка із БПП Луценко прийшов "без подань на депутатів"

11 вересня 2017 року виповнюється 20 років з дати набрання чинності Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод для України.

Протоколи № 15 та № 16 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод були підписані Україною 20 червня 2014 року.

Станом на 6 вересня 2017 року Протокол № 15 до Конвенції підписано 45 державами, 35 із них уже висловили свою згоду на обов’язковість для них цього Протоколу.

Протокол № 16 до Конвенції вже підписали 18 держав, 8 з яких висловили свою згоду на обов’язковість для них цього Протоколу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>