Порошенко просить Раду ратифікувати два важливі європротоколи

Порошенко просить Раду ратифікувати два важливі європротоколи

1114
Укрінформ
Президент України Петро Порошенко вніс на розгляд парламенту проект закону України «Про ратифікацію Протоколів № 15 та № 16 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод».

Про це повідомляє прес-служба Глави держави.

"Протокол № 15 та факультативний Протокол № 16 до Конвенції розроблені Комітетом Міністрів Ради Європи та сприятимуть вдосконаленню діяльності Європейського Суду з прав людини (ЄСПЛ), зменшенню строків прийняття Судом рішень та підвищенню стандартів захисту прав людини на національному рівні", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, Протокол № 16 надасть можливість Верховному Суду до винесення рішення у конкретній справі отримати від ЄСПЛ консультативний висновок з питань тлумачення або застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. "Це є ефективним механізмом попередження судових помилок у застосуванні Конвенції і сприятиме формуванню позитивної судової практики у питаннях захисту прав людини",  - зазначається у повідомленні.

Читайте також: На зустріч Порошенка із БПП Луценко прийшов "без подань на депутатів"

11 вересня 2017 року виповнюється 20 років з дати набрання чинності Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод для України.

Протоколи № 15 та № 16 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод були підписані Україною 20 червня 2014 року.

Станом на 6 вересня 2017 року Протокол № 15 до Конвенції підписано 45 державами, 35 із них уже висловили свою згоду на обов’язковість для них цього Протоколу.

Протокол № 16 до Конвенції вже підписали 18 держав, 8 з яких висловили свою згоду на обов’язковість для них цього Протоколу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-